Zapowiedzi Grupy Wydawniczej Foksal na 2021 rok

10 grudnia 2020

Nowy rok przynosi nadzieję na trochę lepsze czasy i garść świetnych tytułów. W pierwszym kwartale czekają nas debiut Sally Rooney, głośna powieść Oceana Vuonga, nowe książki Jacka Galińskiego i Marty Kisiel, a także… powrót do klasyki literatury. Do tego piękne i mądre pozycje dla dzieci, zagraniczne, wciągającej thrillery oraz nowe nazwiska ze świata fantasy i SF.

Literatura piękna: Rooney, Vuong, Houellebecq, Płaza i Engelking

Nowy rok zaczniemy od kolejnego tomu z cyklu „Pory roku” Ali Smith, czyli „Zimy” (tłum. Jerzy Kozłowski). To skrząca się dowcipem opowieść zakorzeniona w historii, pamięci i cieple, przy czym jej główny korzeń tkwi głęboko w tym, co nieprzemijające i wiecznie zielone: sztuce, miłości, śmiechu. Mówi się, że „Pory roku” to opus magnum Ali Smith, która od lat typowana jest do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

W lutym będziemy mogli zapoznać się z debiutem jednej z najważniejszych współczesnych pisarek. Chodzi o „Rozmowy z przyjaciółmi” Sally Rooney (tłum. Łukasz Witczak), autorki głośnych i przeniesionych na mały ekran „Normalnych ludzi”.

W marcu warto zwrócić uwagę na powieść Oceana Vuonga „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” (tłum. Adam Pluszka). Debiutancka książka Vuonga zadaje zasadnicze pytania o współczesną Amerykę, pogrążoną w nałogach, przemocy i traumie, ale jest także książką pełną współczucia i czułości oraz triumfem siły opowiadania własnej historii. To jeden z głośniejszych debiutów w literaturze anglojęzycznej od czasu Rooney. Powieścią zachwycił się m.in. reżyser Luca Guadagnino.

Nowy rok to także powrót do klasyki literatury i książek, które nigdy się nie zestarzeją. Wydawnictwo W.A.B. przygotowało nowe, piękne wydania „Wegetarianki” Han Kang (tłum. Justyna Najbar-Miller, Choi Jeong In), „1984” George’a Orwella (tłum. Dorota Konowrocka-Sawa) i „Lolity” Vladimira Nabokova (tłum. Michał Kłobukowski). „Lolita” inauguruje serię wznowień najważniejszych utworów tego znakomitego pisarza.

W pierwszej połowie roku ukażą się również wiersze zebrane Michela Houellebecqa – „Niepogodzony. Antologia osobista 1991–2013” (tłum. Szymon Żuchowski, Maciej Froński) oraz „Listowieść” Richarda Powersa (tłum. Michał Kłobukowski).

Znajdzie się też coś dla literackich smakoszy rodzimej literatury. W swojej najnowszej książce „Golem” Maciej Płaza kreśli realistyczny obraz życia, kultury i obyczajów galicyjskich chasydów, umiejętnie wplatając w fabułę wątki kabalistyczne i mesjańskie. Przywołuje także wywodzącego się z żydowskich tradycji golema – istotę utworzoną z gliny, mającą postać człowieka, lecz pozbawioną duszy, od wieków rozpalającą ludzką wyobraźnię. Premiera w lutym!

Pierwszy kwartał to również kolejna powieść Wojciecha Engelkinga pt. „Serce pełne skorpionów”. To historia siedemnastoletniego Jacka Korolewicza, syna wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aspirującego piłkarza i… pewnej dziewczyny. Gdy pojawia się ona w życiu Jacka, wszystko ulega zmianie. Mocna, chwytająca za serce powieść, która trafi na półki księgarń w marcu.

Kryminał i thriller: Galiński, Feeney, Kisiel, Brejdygant

Po Nowym Roku miłośników thrillerów zza oceanu czeka mocne uderzenie. Na początek lutego planowana jest premiera jednego z najgłośniejszych dreszczowców ostatnich lat – „Schroniska” Sama Lloyda. Historię utalentowanej nastoletniej szachistki, która w trakcie jednego z turniejów zostaje porwana, „The Guardian” określił jako „wspaniale przerażającą”. Wszystko wskazuje na to, że kroi się nowy hit na miarę „Pacjentki”.

Dużą przyjemność czytania zaserwuje czytelnikom także Alice Feeney, autorka znana z bestsellera „Czasami kłamię”. „Zabójcza przyjaźń” to mistrzowsko poprowadzony thriller, którego akcja dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu. Kiedy w miasteczku Blackdown zostaje zamordowana kobieta, prezenterka wiadomości Anna Andrews niechętnie zgadza się zająć tą sprawą. Jej były mąż, nadkomisarz Jack Harper, podejrzewa ją o związek z tym przestępstwem, dopóki ślady nie zaczynają prowadzić do niego samego… Zaintrygowani? Premiera już 10 marca.

Z końcem marca ukaże się z kolei jeden z najciekawszych – w opinii wydawcy – polskich debiutów kryminalnych ostatnich lat. „Trzydziestka” to dopiero pierwsza książka Tomasza Żaka – byłego wokalisty kapeli hardcore-punk, ale zdecydowanie ten autor zostanie z nami na dłużej. Swoich czytelników zabierze do prowincjonalnego miasteczka, gdzie podczas swoich trzydziestych urodzin zostaje zamordowany syn burmistrza. Motywów może być wiele, ojciec trzęsie całym miastem, w dodatku zbliżają się lokalne wybory.

Polscy czytelnicy pokochali komedie kryminalne. Licznych fanów powieści Jacka Galińskiego na pewno ucieszy fakt, że premiera czwartej części przygód Zofii Wilkońskiej już z końcem lutego! Zofia otrzyma tym razem propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Czy podejmie wyzwanie i z własnej woli wejdzie w polityczne piekiełko?

To nie jedyna świetna wiadomość dla fanów gatunku, który w ciągu ostatniego roku chwycił wiatr w żagle. 27 stycznia zadebiutuje w nim… Marta Kisiel! Uwielbiana przez czytelników autorka powieści fantasy oraz książek dla dzieci okazała się świetnie radzić sobie także w komedii. „Dywan z wkładką” to inteligentna i przezabawna opowieść o Teresce, której przytrafia się zdecydowanie zbyt dużo niefortunnych zwrotów akcji.

W zeszłym roku szerokim echem poniosła się informacja, że Sony Pictures rozpoczęło już zdjęcia do serialu kryminalnego na podstawie powieści kryminalnych „Rysa” i „Układ”. Głównym scenarzystą serialu jest ich autor – Igor Brejdygant, który na swoim koncie ma już m.in. scenariusz do jednego z najgłośniejszych seriali ubiegłego roku – „Szadź”. Zanim wiosną produkcja trafi na małe ekrany, warto przypomnieć sobie obie powieści, wznowienie pierwszej z części ukaże się 10 marca.

Literatura faktu: bezwzględny Putin, genialna Curie oraz seriale, które oglądamy wszyscy

Początek roku przyniesie w kategorii literatura faktu mocny tytuł. Już w styczniu ukaże się reportaż o bezwzględnej walce Władimira Putina i jego zwolenników o władzę oraz całkowitą dominację. „Krwawe pozdrowienia z Rosji” Heidi Blake to przerażająca historia o tym, jak Kreml udoskonalał sztukę zabijania przeciwników poza granicami swojego kraju.

Czy współczesną kulturę można zrozumieć bez seriali? O fenomenie zjawiska oraz fascynujących kulisach serialowych produkcji opowie Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga „Zwierz popkulturalny” i książki o Oscarach. „Seriale” ukażą się już w lutym. To rzecz obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć współczesną kulturę streamingową.

W tym samym miesiącu do księgarń trafią „Hazardziści” Beaty Biały – wstrząsające relacje uzależnionych, a także krupierów, znawców gamingowego biznesu oraz psychiatrów i terapeutów o nałogu, który rujnuje życie całych rodzin.

Seksizm, niskie zarobki, brak jasnej drogi awansu i masa papierologii – to tylko początek ścieżki zawodowej policjantek. Marianna Fijewska, autorka „Tajemnic pielęgniarek”, przeprowadziła poruszające rozmowy z policjantkami, które w swojej pracy zawodowej na co dzień stykają się z najbrutalniejszą stroną rzeczywistości. Premiera „Policjantek” już w marcu.

Jacek Poniedziałek, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, uczeń Jana Peszka, Krystiana Lupy i Jerzego Stuhra, przez kilkanaście lat związany z reżyserem Krzysztofem Warlikowskim – po raz pierwszy publikuje swój bezkompromisowy dziennik, w którym szczerze opisuje historię wieloletniej walki z nałogiem. Premiera w marcu.

Kwartał zamknie pierwsze w Polsce niecenzurowane wydanie słynnej biografii Marii Skłodowskiej-Curie napisanej przez jej córkę, Ewę Curie. Fascynująca historia jednej z najwybitniejszych badaczek w historii nauki, opowiedziana z punktu widzenia najbliższej osoby w wersji niepełnej została opublikowana w 1937 roku. Do dziś pozostaje najbogatszym źródłem wiedzy o życiu dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, której nazwisko zna każde dziecko w Polsce.

Literatura obyczajowa: Majcher, Litorowicz-Siegert i więcej niż szczypta erotyki

Pod koniec lutego swoją premierę będzie miała najnowsza książka Magdaleny Majcher, autorki poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym. Powieść „Mocna więź” została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wielka miłość, wspaniały ślub, narodziny córki – nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ania miała wszystko to, o czym marzyła i do czego dążyła przez całe swoje życie. „Ona od zawsze była taka rodzinna” – mówią dziś jej koleżanki. Była. Bo nie żyje.

24 marca to dzień premiery książki Agnieszki Litorowicz-Siegert pt. „Karuzela”. To już kolejna w dorobku tej lubianej autorki powieść obyczajowa. Weronika przybywa na Pomorze, żeby przygotować dom ojca na jego powrót z Oksfordu. Z różnych powodów (także własnych wyrzutów sumienia związanych z zerwaniem relacji z ojcem) chce mu sprawić przyjemność i odnaleźć, a następnie ustawić w ogromnym ogrodzie starą karuzelę – najmocniejszy element wspomnień ojca z dzieciństwa.

„Klub Pana G” to książka o Milenie, zaniedbanej i nieco znudzonej życiem mężatce. Jako że nie umie zmienić swojego życia, to zmiana sama do niej przyszła. Gabriel wprowadza ją do tajemniczego kluby, w którym odwiedzenie kolejnej komnaty to przekroczenie nowej granicy erotycznej. Jak daleko zabrnie Milena i czy faktycznie są granice, których nie da się przejść? Erotyk Mai Frost będzie miał premierę już 27 stycznia.

„Amerykański sen” to druga część serii erotycznej „Kontynenty przyjemności” Alexy Lavendy. Patrycja ze złamanym sercem wyjeżdża do Ameryki. Max zostaje w Australii. Przed nią nowe wyzwanie – bierze udział w telewizyjnym show kulinarnym, rywalizując o miano najlepszego szefa kuchni. Premiera już 24 lutego.

„Kaprys gangstera” to romans mafijny Katarzyny Mak, popularnej autorki „niegrzecznych” książek. Elena to skromna i niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Ma pracę i narzeczonego, z którym planuje przyszłość. Marcello to mężczyzna, który ma dosłownie wszystko. Kasa, luksus, przepych, wyuzdane kobiety i hierarchia społeczna – to tylko jedne z nielicznych atrybutów, które wyróżniają go spośród innych. Pewnego dnia tych dwoje styka ze sobą los. I odtąd, chciałoby się dodać, żyli długo i szczęśliwie… Ale czy to w ogóle możliwe? Książka na rynku od 10 marca.

Poradniki i kulinaria: Sylwia Majcher, Dorota Borodaj, Chloé Sucrée

Początek nowego roku to dla wielu osób czas postanowień i chęci zmian na lepsze. W zadbaniu o siebie, swoje szczęście i poczucie spełnienia pomoże psycholog Scott Haas. W książce „Długo i szczęśliwie. Japońska sztuka akceptacji” przedstawi czytelnikom ukeireru, czyli japońską sztukę akceptacji, której praktykowanie pozwala zredukować stres i niepokój w zabieganym świecie. Ta interesująca propozycja dla wszystkich fanek i fanów rozwoju osobistego pojawi się w księgarniach już 27 stycznia.

Miłośnicy zdrowego odżywiania zyskają aż dwie pozycje do domowych biblioteczek. Pierwszą z nich będzie „Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych”. Jak gotować łatwo, szybko i zdrowo? I jak w jedno popołudnie przygotować pyszne bezmięsne posiłki na cały tydzień? O tym dowiemy się od Chloé Sucrée, założycielki Being Biotiful, jednego z najpopularniejszych wegetariańskich blogów. Premiera książki 10 lutego.

Druga kulinarna nowość to „Mniej mięsa” – nowa książka Sylwii Majcher. Propagatorka idei zero waste oraz autorka hitu „Gotuję, nie marnuję” i planera „Wykorzystuję, nie marnuję” tym razem zaprezentuje fleksitariańskie przepisy dla całej rodziny. Wytłumaczy także, dlaczego we wszystkich działaniach warto zachować umiar i jak do ograniczania mięsa w diecie podchodzić zdroworozsądkowo. Książka dostępna w księgarniach od 10 marca.

Dla wszystkich fanów DIY, pragnących rozwijać się w tym kierunku, inspirującą propozycją będzie książka „Ręcznie robione” Doroty Borodaj. To kilkanaście opowieści o twórcach, którzy sięgając do tradycji, tworzą przedmioty doskonale pasujące do współczesnych wnętrz. To także zbiór instrukcji umożliwiających samodzielnie wykonanie – krok po kroku – niezwykle funkcjonalnych przedmiotów. Premiera 10 marca.

Niestety, nie da się ukryć, że pandemia oraz wiążące się z nią zamknięcie w domu i poczucie osamotnienia sprawiły, że w większości osób nagromadziły się negatywne emocje, czasem sięgające zenitu. Jak je zauważać oraz jak sobie z nimi radzić? O tym traktuje „Atak paniki” – swoista „książkowa apteczka” zawierająca proste wskazówki, które mogą pomóc złagodzić typowe oznaki paniki, stresu bądź niepewności. Przydatna pozycja autorstwa Tammi Kirkness pojawi się w księgarniach 24 lutego.

Fantastyka i SF: nowe nazwiska i powrót autorki „Króla kruków”

Pierwszy kwartał roku 2021 to również spora porcja fantastyki od Uroborosa. Pod koniec stycznia odbędzie się premiera „Szeptu” Lynette Noni. Przez dwa i pół roku Jane była przetrzymywana w celi tajnego ośrodka rządowego i w tym czasie nie wypowiedziała ani jednego słowa. Władze podejmują ostatnią desperacką próbę nakłonienia jej, by zaczęła mówić. Niecodzienny wypadek ujawnia jej najmroczniejszy sekret i niebezpieczną moc. Jej słowa mają moc sprawczą – gdy coś mówi, powołuje to do istnienia.

24 lutego w Polsce pojawi się książka, na która fani fantastyki czekali długo. Maggie Stiefvater, autorka bestsellerowego „Króla kruków”, powraca z nową serią. „Wezwij sokoła” to pierwszy tom trylogii „Śniący”. W nowym uniwersum gwiazdy światowego fantasy znajdują się śniący… i wyśnieni. Ci, którzy śnią, nie potrafią się przed tym powstrzymać, mogą jedynie próbować to kontrolować. Ci, którzy zostali wyśnieni, nie są w stanie wieść samodzielnego życia, ponieważ zasną na zawsze, jeśli ich śniący umrą. Istnieją tacy, którzy lgną do śniących, by ich wykorzystywać, więzić i zabijać, zanim ich sny zniszczą nas wszystkich. Nadciąga apokalipsa.

Tego samego dnia ukażą się „Zodiaki” Magdaleny Kucenty, których akcja rozgrywa się gdzieś w nieokreślonej przyszłości. Ludzie żyją tam w zamkniętych intrapoliach, miastach skrytych pod kopułami. Społeczeństwo jest podzielone, segregacja kastowa bazuje na procencie człowieczeństwa określającym czystość genetyczną jednostki. Tajemniczy „ojciec” zleca swoim tworom, Zodiakom, kolejne zadania. Wybryki rodzeństwa Capricorna i Piesces prowadzą do aktywacji kolejnych Zodiaków – Bliźniąt. Gemini próbują uprzątnąć bałagan, którego narobiło rodzeństwo.

W marcu czeka nas kolejna nowość z pogranicza urban fantasy i utopii. Tomasz Kaczmarek w „Przedsionku piekła” wykreował świat Ameryki alternatywnego XIX wieku, w którym technologia pomknęła naprzód. W mieście Exmore stoi potężna elektrownia, której źródłem energii jest technologia trzymana w głębokiej tajemnicy. Staruszek Andrew Milton spędza czas w szpitalu psychiatrycznym, Kathleen Turner trzymana w zamknięciu czeka, aż nastąpi jej smutny koniec, Janusz Szewczyk, nastoletni syn polskich emigrantów, stara się po prostu przetrwać. Niedługo potem trójkę nieznajomych osób połączy niesamowity zbieg wydarzeń.

Literatura dla młodzieży

Dla młodzieży Wydawnictwo YA! przygotowało dwie perełki. 10 lutego ukaże się „Twoja światłość” A.J. Grainger, mroczny thriller psychologiczny oraz intrygujące przybliżenie funkcjonowania sekt – sposobów przyciągania nowych członków, mechanizmów działania i sposobów manipulacji. Lily jest zrozpaczona zaginięciem swojej siostry. Pewnego dnia szukając Melli spostrzega leżącą na ulicy ranną dziewczynę, której udziela pomocy i zabiera ją do domu. Okazuje się, że dziewczyna jest częścią tajemniczego stowarzyszenia.

Sophie McKenzie w słodkiej i jednocześnie mrocznej powieści „Sweetfreak” zabiera nas w świat cyberprzemocy. Carey i Amelia są nierozłącznymi BFF, lecz ich relacja rozpada się z dnia na dzień, gdy Amelię zaczyna trollować o użytkownik o nicku Sweetfreak, a oskarżenie o bycie autorką hejterskich komentarzy pada na jej przyjaciółkę. Nastolatka jest gotowa na wszystko, aby udowodnić swoją niewinność. Ale gdy zagrożenie przenosi się do życia poza Internetem, wydarzenia szybko wymykają się jej spod kontroli. Kim jest „Sweetfreak”? Dowiemy się już 10 marca.

Książki dla dzieci

Nowy rok w Wydawnictwie Wilga zapowiada się naprawdę interesująco. Dla czytelników w wieku 0-2 przygotowano nowość – książeczki kontrastowe idealne dla zupełnych maluchów – A kuku! Projektując serię, autorzy pomyśleli o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. To świetne połączenie wczesnej edukacji z najbardziej znaną zabawą, a także bezcenna pomoc dla rodziców, którzy chcą zacząć stymulować rozwój niemowlaka od pierwszych miesięcy życia.

Powraca również ulubiony bohater ciekawskich maluchów – Miś Pracuś. Mali czytelnicy wraz z uroczym bohaterem mają szansę poznawać i odkrywać świat. Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, dziecko może poznać różne zawody lub miejsca. Tym razem odwiedzi pizzerię oraz boisko piłkarskie.

Nowością dla dzieci w wieku 3-5 lat będzie przezabawna historia nietuzinkowej rodziny! W marcu do księgarń trafi pierwszy tom przebojowej serii przygód wesołego rodzeństwa – przedszkolaków Krzysia i Lilki oraz ich młodszego braciszka Adasia. „Poznajcie rodzinę Poziomków” Anieli Cholewińskiej-Szkolik przedstawia codzienne życie ciekawych świata maluchów, które zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić.

Wśród propozycji dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym pojawią się tytuły, które spodobają się miłośnikom zwierząt, podróży, przygód i humoru. W książce „Emi i tajny klub superdziewczyn. Nowy Jork” autorstwa Agnieszki Mielech bohaterowie po raz kolejny wybiorą się do Stanów Zjednoczonych, tym razem do Nowego Jorku. W stolicy świata zrealizują nową tajną misję, której stawką będzie bezpieczeństwo pewnego odważnego czworonoga.

W lutym swoją premierę będzie mieć kolejny tom przygód rezolutnej Natki, która głowę ma pełną pomysłów. W tomie „Natka i magiczna gąsienica” dowiadujemy się, jak bardzo los jest niesprawiedliwy wobec dziewczynki. Dla przykładu: nigdy dotąd nie wypadła jej kolej, by zaopiekować się klasową gąsienicą. Do tego rodzice odmawiają kupienia jej okularów, choć jest pewna, że ich potrzebuje, a jej siostra Meg ciągle ją ignoruje, twierdząc, że jest zajęta odrabianiem prac domowych. Na szczęście dzięki pomysłowości Natka potrafi poradzić sobie z każdą sytuacją. Książka została napisana prostym tekstem, każdy rozdział to historyjka o długości idealnej przy pierwszych próbach samodzielnego czytania.

W marcu ukaże się książka Bena Fogle’a „Pan Pies i panika królika”. Tytułowy bohaterem książki to niezwykły pies – zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy. Kiedy jego znajoma, Królicza Mama, zostaje schwytana w pułapkę, Pan Pies robi wszystko, aby jej pomóc, a w dodatku zostaje nianią stadka uroczych króliczątek. Napisana zabawnym tekstem opowieść i uroczymi ilustracjami niesie za sobą pozytywny przekaz i wartości, a zwierzęcy bohaterowie zaskarbią sobie sympatię czytelników już od pierwszych stron historii.

Kolejnym tytułem dla wszystkich miłośników psów będzie pierwszy tom serii „To twój dom…” Lindy Chapman. W tej uroczej, uwrażliwiającej czytelników na los zwierząt serii poznamy bliźniaków – Gabrysię i Jacka. Młodzi bohaterowie mają wiele miłości do zwierzaków i w wolnym czasie uwielbiają znajdować domy czworonogom, które potrzebują nowej rodziny. Ich zdaniem każde stworzenie powinno znaleźć idealnego opiekuna.

W nowym roku Wydawnictwo Wilga przygotowała również coś dla czytelników, którzy zainteresowani są otaczających ich światem i chcieliby odkryć tajemnice przyrody. Jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? O tych i innych ciekawostkach miłośnicy przyrody przeczytają w „Wielkiej księdze kwiatów” autorstwa Yuvala Zommera. W książce tej dzieci znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące kwiatów z różnych stron świata. Dowiedzą się, dlaczego rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają.

Licznych miłośników książki „Otulone nocą. Wielka mała niedźwiedzica” na pewno ucieszy fakt, że pojawi się kolejny tom serii! Tym razem Paulina Chmurska zabierze czytelników w podróż w głąb oceanu. Premiera książki „Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy” już 23 marca!

Uroczy mopsik Peggy również wraca i jedzie na wakacje! Cel podróży: morze. Peggy ogromnie cieszy się z tego wyjazdu, ale jeszcze bardziej zadowolona wydaje się jej mała opiekunka Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną! „Mopsik, który chciał zostać syreną” jak zawsze nie zawiedzie małych czytelników.

W marcu Wydawnictwo Wilga przygotowała niespodziankę dla starszych dzieci! Będzie to nowa seria książek Agnieszki Stelmaszyk – Klub Przyrodnika. Pierwszy tom zatytułowany „Purpurowa orchidea” zabierze czytelników w pasjonującą wyprawę wraz z głównymi bohaterami – Natalią, Zuzanną, Tymkiem i Dominiką – w celu odszukania zaginionych naukowców, rozwikłania zagadek dotyczących botanicznego świata i kryminalnej intrygi.
Młodych fanów kryminałów ucieszy również ciąg dalszy przygód Maksa, bohatera książki „Wskazówki. Paradoks” Bartosza Szczygielskiego!

Dla miłośników nauki i programów dra. Tomasza Rożka Wydawnictwo Wilga przygotowało wznowioną wersję jego bestsellerowej książki „Kosmos”. To fascynująca opowieść o wszechświecie, galaktykach, planetach, gwiazdach. W książce znajdują się odpowiedzi na rozmaite pytania, np.: jaki obiekt we wszechświecie porusza się najszybciej? Czy czarna dziura ma dno? Tomasz Rożek po raz kolejny dowodzi, że nauka da się lubić.

Starsi czytelnicy, którzy uwielbiają niewyjaśnione zagadki i niezwykłe zjawiska, ucieszą się z premiery książki „Malamander” Thomasa Taylora. Będzie to pierwsza część nowej przygodowej trylogii fantastycznej! W nadmorskim miasteczku Widmowy Port trwa zima. Herbert Lemon, pracownik Biura Rzeczy Znalezionych w Hotelu Grand Nautilus, przyjmuje nieoczekiwanego gościa. To Violet Parma, której rodzice dwanaście lat temu zaginęli w hotelu w tajemniczych okolicznościach. Dziewczynka jest przekonana, że chłopiec jest jedyną osobą, która będzie w stanie pomóc jej wyjaśnić zagadkę ich zniknięcia. Aby tego dokonać, Herbie i Violet będą jednak musieli skonfrontować się ze ścigającym dziewczynę mężczyzną z hakiem zamiast dłoni oraz Malamandrem – potworem z legend, którego jaja spełniają życzenia… Trwają prace nad ekranizacją książki!

A dla miłośników grozy wydawnictwo Wilga przygotowało drugi tom serii Miasteczko Sticky Pines – „Potwór z jeziora Black Hole”. Milo wyrusza z ojcem na wycieczkę nad jezioro Black Hole, podczas gdy Lucy kontynuuje swoje poszukiwania prawdy na temat obcych z kosmosu. Gdy chłopiec odkrywa w jeziorze złowrogą, mroczną istotę, dwójka byłych przyjaciół musi ponownie połączyć siły, aby poznać jej tajemnicę – i ujść z tego z życiem. Pełna przerażająco-zabawnych momentów powieść – pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów trzymających w napięciu historii o zjawiskach nadprzyrodzonych!

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi