„Wszystko, co pełza po ziemi” – drugi tom komiksowej sagi Darrena Aronofsky?ego „Noe” już w przyszłym tygodniu

9 stycznia 2014

Noe tom 2 - zapowiedź
Już 15 stycznia 2014 roku do księgarń trafi druga część wzruszającej powieści graficznej opowiadającej na nowo biblijną historię Noego. Darren Aronofsky razem z Arim Handelem i Niko Henrichonem kontynuują swoją opowieść w tomie zatytułowanym „Wszystko, co pełza po ziemi”. Komiks ukaże się nakładem wydawnictwa SQN.

„Noe” to epicka wizja biblijnego mitu, którą Aronofsky doskonale przełożył na współczesny język. W świecie bez nadziei, świecie bez deszczu i upraw, rządzonym przez okrutnych władców i ich barbarzyńskie hordy przyszło żyć Noemu ? żołnierzowi, magowi i uzdrowicielowi, którego jedynym pragnieniem jest spokój własnej rodziny. Każdej nocy Noego niepokoją senne wizje niekończącej się powodzi. Powoli dociera do niego znaczenie wiadomości zesłanej mu przez Stwórcę, który zdecydował się ukarać ludzkość potopem. Dał jednak Noemu ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi.

Zapowiadany na 15 stycznia drugi tom powieści graficznej o Noem porusza jeszcze bardziej niż pierwszy. Prace nad arką, jedyną nadzieją na zachowanie życia na Ziemi, trwają. Noe, jego synowie oraz upadłe anioły pracują w pocie czoła, a monumentalny szkielet okrętu rośnie w oczach. Z czterech stron świata nadciągają wszelkie stworzenia: ptaki, gady, owady, a także ssaki, w tym ten najniebezpieczniejszy ? rządny krwi człowiek. Nabrzmiałe deszczem chmury kłębią się coraz niżej, zwiastując rychły koniec.

Czterotomowa powieść graficzna „Noe” to wzruszająca historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu ? ochrony najbliższych. Pomysłodawca komiksu, znany hollywoodzki scenarzysta i reżyser Darren Aronofsky („Pi”, „Requiem dla snu”, „Źródło”, „Czarny łabędź”), przyznaje, że odkąd był dzieckiem, losy Noego i jego rodziny bardzo go inspirowały, stąd też pojawił się pomysł, aby zrealizować komiks, a później na jego podstawie wielkie widowisko filmowe z Russellem Crowem, Jennifer Connelly, Anthonym Hopkinsem, Emmą Watson, Douglasem Boothem i Loganem Lermanem. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 28 marca 2014. Zwiastun „Noego” możecie obejrzeć, klikając tutaj.

Jak zauważył w naszej redakcyjnej recenzji pierwszego tomu sagi Mirosław Skrzydło, „tym, co przede wszystkim zachwyca” w komiksie, „są niezwykle widowiskowe ilustracje Niko Henrichona”. Możecie się o tym przekonać patrząc na dwie przykładowe plansze z drugiej części komiksu zatytułowanej „Wszystko, co pełza po ziemi”:

Noe tom 2 - plansza1

Noe tom 2 - plansza2

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi