Współczesna polska literatura w nowym pakiecie BookRage

25 marca 2015

bookrage-wspolczesna-polska
Jeszcze tylko do niedzieli możecie zakupić aż do sześciu książek cyfrowych współczesnych polskich autorów, w tym Doroty Masłowskiej, Sławomira Shutego i Joanny Dziwak, oferowanych w nowym pakiecie BookRage za tzw. „co łaska”.

Tym razem BookRage postawił na książki, które w sposób niekiedy zabawny, niekiedy dosadny, ale zawsze nowatorski, obrazują rzeczywistość i życie we współczesnej Polsce.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się cztery powieści:

„Kierunkowy 22” Daniela Kota – Jest to opowieść o młodej kobiecie, która wyrusza śladem utraconej matki. Wędrówka prowadzi ją przez trzy kontynenty, zderzy odrębność kultury i tradycji chrześcijańskiej z islamem oraz hinduizmem. Balansując pomiędzy cielesnym opętaniem i chwilami iluminacji, bohaterka, jak ptak, uwalnia się z pęt ziemi.

„Gry losowe” Joanny Dziwak – Debiutancka książka prozatorska współprowadzącej stronę Hipsterski Maoizm. Jak ujął to Paweł Dunin-Wąsowicz: „Trudno nazwać 'Gry losowe’ literaturą zaangażowaną. Zaangażowanym banalizmem? Joanna Dziwak nie proponuje poza taką szorstką przyjaźnią jak Pszczoły z Osą żadnych rozwiązań, kpiące z Herberta „Przesłanie Arkadiusza Pszczoły”, kończące książkę jest tylko drwiną. Ale wydaje mi się, że autorce udał się całkiem ten portret pustki”.

„Czy Facebook jest fajny?” Adelki Cośtam – Adelka Cośtam, właściwie Adelajda Truścińska, to internetowa celebrytka o której nikt nie wie nic, i w ogóle o co w ogóle chodzi, nie wiadomo co tu robi i skąd, co ona zrobiła, jakieś teksty – nie wiadomo skąd, i jest tu – czemu, Chryste, Boże, ale ok, Jezu Chryste, może będzie dobrze.

„Mysz na młynku” Adama Pluszki – Premierowy zbiór opowiadań, jak zapewnia sam autor, w większości, nieznanych. O namiętnościach, dramatach, dobrych chęciach i piekle, jakie z tego wynika. O niewinności i zdeprawowaniu. I o Maciusiu, który chciał sikać na stojąco.

Klienci, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymają natomiast:

„Zwał” Sławomira Shutego – Utrzymana w formie codziennych zapisków opowieść o losach młodego pracownika w dziale obsługi klienta wielkiego zagranicznego banku to namiętny monolog przeciwko światu wielkich korporacji i ludzkim trybikom, przeciwko upokorzeniu i uprzedmiotowieniu. Za tą powieść, Sławomir Shuty otrzymał Paszport Polityki 2004.

Ci natomiast, którzy zapłacą więcej niż 25 złotych otrzymają:

„Paw królowej” Doroty Masłowskiej – Opowieść dziejąca się współcześnie w Polsce i, w odróżnieniu od kultowej „Wojny polsko-ruskiej…”, nie na prowincji lecz w Warszawie. Dorota Masłowska wykreowała nową galerię pełnych humoru postaci i zdarzeń a ich perypetie zostały nagrodzone Nike (2006).

Możliwości płatnicze w BookRage dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Więcej informacji o najnowszym pakiecie e-booków ze współczesną polską prozą (wraz z możliwością zakupu) znajdziecie na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi