banner ad

„Thorgal. Szkarłatny ogień” – 35. tom kultowej serii komiksowej Rosińskiego od 9 listopada w sprzedaży!

9 listopada 2016

thorgal35-premiera
Najpopularniejszy polski rysownik komiksowy, Grzegorz Rosiński, stworzył kolejną część przygód Thorgala Aegirssona. 9 listopada do sprzedaży trafił 35. tom serii zatytułowany „Szkarłatny ogień”. Tym razem wychowany przez wikingów bohater stoczy walkę o duszę swego syna w oblężonym przez krzyżowców mieście Bag Dadh.

Seria komiksowych opowieści o Thorgalu od ponad trzydziestu lat jest czytelniczym fenomenem na skalę międzynarodową. Jej publikację rozpoczęło w 1977 roku belgijskie wydawnictwo komiksowe Le Lombard, a za sprawą autora rysunków ? polskiego grafika komiksowego i ilustratora Grzegorza Rosińskiego ? już rok później początek sagi ukazał się w Polsce dzięki magazynowi komiksowemu „Relax”. Ta tradycja została zachowana do dzisiaj. Za sprawą wydawnictwa Egmont do księgarń trafił właśnie najnowszy tom Thorgala „Szkarłatny Ogień”.

Twórcami serii są Polak Grzegorz Rosiński, któremu ten komiks zapewnił pozycję gwiazdy międzynarodowego rynku komiksowego, oraz znany belgijski scenarzysta Jean van Hamme. Od roku 2007 miejsce van Hamme?a zajmuje inny Belg, Yves Sente, który dziś koordynuje kierunki fabularnego rozwoju serii. W 2014 roku do grupy twórców dołączył Xavier Dorison, który stworzył scenariusz do najnowszego tomu. Dorison pochodzi z Paryża i zadebiutował jako scenarzysta komiksowy w 1997 roku bestsellerową serią „Trzeci testament”.

thorgal35-premiera2

W trzydziestej piątej części przygód popularnego bohatera wychowanego przez wikingów na dalekiej Północy, Thorgal podczas swej długiej wędrówki dociera wreszcie do Bag Dadhu, gdzie chce odnaleźć syna Aniela. Tymczasem Czerwoni Magowie przenoszą w ciało chłopca duszę Kahilima, wielkiego mistrza swojego zakonu. Zaraz potem Thorgal zostaje uwięziony, jednak nie zamierza się poddawać, gdyż wie, że ma w Bag Dadzie sprzymierzeńców: piękną Salumę, uwolnioną z rąk handlarzy niewolników Lehlę i jej nowego przyjaciela Alada. Wikingowi sprzyja też narastające w mieście zamieszanie, gdyż pod mury podchodzą krzyżowcy cesarza Magnusa, wezwani przez zagrożonego działaniami Czerwonych Magów kalifa. Rozchodzi się wieść, że stolicę może ocalić tylko dysponujący magicznymi mocami Aniel. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że działania nowego proroka ściągną zagładę. Thorgal staje przed trudnym wyborem: komu powinien pomóc?

Premiera najnowszego tomu zbiegła się z informacją, że seria komiksowa doczeka się wreszcie ekranizacji! Zdobywca Oscara Florian Henckel von Donnersmarck stworzy serial o przygodach Thorgala, który formatem ma dorównywać takim popularnym produkcjom telewizyjnym, jak „Gra o tron” czy „Wikingowie”.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z najnowszego tomu „Thorgala”:

thorgal35-rys1

thorgal35-rys2

thorgal35-rys3

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi