Subiektywny przegląd współczesnej polskiej literatury w nowym pakiecie BookRage

5 grudnia 2016

bookrage-polskie-subiektywne
W ostatnim w tym roku pakiecie serwis BookRage.org oferuje czytelnikom subiektywny przegląd współczesnej krajowej literatury. Za tak zwane „co łaska” możecie nabyć książki polskich pisarzy młodego i średniego pokolenia.

W pakiecie sięgnięto zarówno do starszych dzieł uznanych już autorów, jak i po nazwiska nie do końca jeszcze odkryte. Jeśli jesteście ciekawi, co ostatnimi laty piszczy w polskiej literaturze, za dowolną ustaloną przez siebie cenę możecie zakupić poniższy zestaw e-booków:

„Portret trumienny” Kuby Wojtaszczyka – debiut autora opublikowany pod patronatem Booklips.pl to historia wyrośnięcia z domowego ciepełka, które staje się domowym piekiełkiem. Główny bohater, Aleks, udowadnia, że pokrewieństwo to czysto umowna kategoria i w pewnym momencie rodzina to już tylko grupa obcych ludzi. Stosunek bohatera do „gwałtu na jego intymności” cechuje duża ironia i tendencja do autoanalizy, nie przynosi ona jednak nigdy rozładowania negatywnych emocji, przeciwnie – neurotyczne rozgadanie prowokuje do coraz bardziej zaawansowanych aktów agresji. Na pierwszy rzut (czytającego) oka wydaje się to zabawne, ale z czasem zaczyna budzić przerażenie. Fantastycznie opisane rodzinne piekiełko, każda z postaci jest barwna i zapadająca w pamięć.

„Masakra profana” Jarosława Stawireja – Wybranie Jezusa może być rozsądną decyzją, lecz co zrobisz, gdy Jezus wybierze Ciebie? Gdy wziętemu brand managerowi dużej międzynarodowej korporacji ukazuje się Matka Boska, nie jest zachwycony. Ale nie przewiduje nawet części kłopotów, jakie go czekają w związku z tym, że został boskim wybrańcem. Nie dość, że jego dziewczyna tego nie akceptuje, a szefostwu przeszkadza krwawienie ze stygmatów, to będzie musiał zmierzyć się z hordą satanistów, kłusownikom przybliżyć podstawy mikroekonomii oraz poradzić sobie z nieuchronną sławą.

bookrage-polskie-subiektywne-ksiazki1

„Bornholm, Bornholm” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego – Niemcy, początek drugiej wojny światowej. Horst Bartlik jest przeciętnym, niewyróżniającym się mężczyzną, który prowadzi spokojne, pozbawione wybuchów namiętności życie. Dwa wydarzenia zmieniają jego losy. Odkrycie, że nie kocha już swojej żony oraz wyjazd na wojnę. Skierowany do bazy na Bornholmie mężczyzna budzi się powoli do życia, odzyskuje dawną pewność siebie, męskość. Nie spodziewał się, że wojna przyniesie mu szansę na miłość.

„New Romantic” Michała Zygmunta – Wybory w Polsce. Na terenie całego kraju grasują rewolucyjne szajki robotniczo-gejowskie. W momencie ogłoszenia wyników stacje telewizyjne informują o zorganizowanych zamachach. Giną wszyscy prominentni kandydaci, w tym jeden z bliźniaków. Książka promowana jest jako „Zakazana literatura IV RP” i „Pierwsza Polska powieść antykaczyńska”.

Dodatkowo, jeśli zapłacisz więcej niż aktualna średnia cena pakietu, otrzymasz dwie książki:

„Ma być czysto” Anny Cieplak – Mieć piętnaście lat to jak cierpieć na nieuleczalne zaburzenia urojeniowe. Każdą uwagę na swój temat analizuje się po sto razy, kompleks wyrasta na kompleksie, a wszystko, co fajne, jest zabronione. Oliwia boi się, że zaszła w ciążę z Chomikiem o grzywce Biebera. Czy z powodu pechowego wypadu do sklepu, gdy jej kolegów przyłapano na kradzieży batonów, wyląduje w ośrodku? Julii to raczej nie grozi, jest z lepszego osiedla. Nie jest jednak pewna, czy w sercu Usziego wygra z żołnierzami wyklętymi, ani nawet, czy by tego chciała. Magda, macocha Julii, próbuje pomóc Oliwce, ale trudno wsadzić kij w szprychy bezlitosnej biurokratycznej machiny, tym bardziej, gdy samej się żyje bez papierów i na umowie śmieciowej.

bookrage-polskie-subiektywne-ksiazki2

„Ulica” Daniela Odiji – Mistrzowsko opisana historia pewnej niedużej ulicy w małym miasteczku, z jej pozornie nieważnymi zdarzeniami i najzwyklejszymi pod słońcem mieszkańcami: drobnymi złodziejami i pijaczkami, prostytutkami i gospodyniami domowymi, ludźmi, którzy próbują żyć uczciwie i tymi, którym do głowy by to nie przyszło. Rzeczywistość zdegradowana? Z pewnością nie tylko.

Jeśli zaś zdecydujesz się przebić stałą cenę 25 złotych, otrzymasz dodatkową pozycję:

„Rzeczy pierwsze” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego – Jak wygląda świat z perspektywy ekscentrycznego czterdziestolatka? Przydomowy cmentarzyk pod płodną jabłonką. Ciemna Islandia. Freudowski Wiedeń, gdzie psychoterapeuta może nagle zmienić się w łabędzia. Woźny Pietrzak, który dokarmia kawkę i poleruje swe sztuczne oko rąbkiem poduszki. Kalejdoskop niezwykłych postaci i rollercoaster przygód. Postrzelony narrator, który uwielbia prowokować, śmieszyć i zabawiać, by w najmniej spodziewanym momencie wrócić do rzeczy ważnych i istotnych. Proza, która prowokuje i nęci. Tu każdy sam będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, co wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie wytworem wyobraźni pisarza.

Możliwości płatnicze w BookRage dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części pieniędzy płaconych za książki na rzecz fundacji Nowoczesna Polska, która walczy o konstytucyjną „wolność korzystania z dóbr kultury”, rozwija bibliotekę internetową Wolne Lektury oraz tworzy materiały Edukacji Medialnej dla uczniów i nauczycieli. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? mówi Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Pakiet można kupować do niedzieli 18 grudnia (i ani dnia dłużej!) pod adresem http://bookrage.org.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi