Serial „Outsider” na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga już w sprzedaży na DVD!

28 lipca 2020

28 lipca do sprzedaży na DVD trafił serial „Outsider” na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. W produkcji HBO wystąpili m.in. Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Julianne Nicholson i Cynthia Erivo. Wydanie płytowe ukazało się pod patronatem Booklips.pl.

„Outsider” przedstawia historię pozornie prostego śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa małego chłopca. Kiedy okaleczone ciało 11-letniego Frankiego Petersona zostaje znalezione w lasach Georgii, detektyw policji Ralph Anderson (w tej roli Ben Mendelson) rozpoczyna śledztwo. Na podstawie dowodów oraz zeznań naocznych światków jako sprawcę wskazuje jednoznacznie Terry’ego Maitlanda (Jason Bateman), popularnego nauczyciela z liceum, trenera Małej Ligi, kochającego męża i ojca.

Chociaż sprawa wydaje się prosta, Ralph jest szczerze zaskoczony pojawieniem się sprzecznych dowodów, które ujawniają obecność podejrzanego w sąsiednim miasteczku w czasie popełnienia zbrodni. Tajemnicze zbiegi okoliczności towarzyszące tej makabrycznej sprawie doprowadzają Ralpha, doświadczonego gliniarza wciąż opłakującego śmierć własnego dziecka, do włączenia do sprawy Holly Gibney (Cynthia Erivo), prywatnej detektyw znanej z raczej niekonwencjonalnych metod, której niesamowite umiejętności mają pomóc wyjaśnić tajemniczą zagadkę.

„’Outsider’ to serial nie tylko dla fanów twórczości Stephena Kinga, każdy znajdzie coś dla siebie w tym fascynującym serialu” ? powiedziała Rosemary Markson, starsza wiceprezes ds. marketingu w Warner Bros. Home Entertainment. „Najchętniej oglądane seriale HBO w ciągu ostatnich trzech lat zahipnotyzowały publiczność dzięki niesamowicie utalentowanym aktorom, zaskakującym zwrotom akcji oraz autentyczności w prezentowaniu trudnych tematów przeżywania żalu i traumy, które nie pozwolą oderwać ci się od ekranu aż do elektryzującego zakończenia”.

„To, co najbardziej podoba mi się w serialu 'Outsider’, to fakt, że jest jak koń trojański!” powiedział Ben Mendelson, odtwórca roli Ralpha Andersona „Myślę, że są w nim przemyślenia i tematy dotyczące tego, co znaczy być mężczyzną. Sądzę, że ewolucja tej historii polega na odejściu od tego klasycznego, policyjnego detektywa w typie obrońcy i bohatera”.

W obsadzie serialu „Outsider” znaleźli się zdobywca nagrody Emmy oraz nominowany do Złotego Globu Ben Mendelson („Łotr 1. Gwiezdne wojny ? historie”, „Player One”), zdobywczyni nagrody Tony i nominowana do Oscara i Złotego Globu Cynthia Erivo („Kolor purpury”, „Harriet”), Bill Camp (nominowany do nagrody Emmy za rolę w serialu „Długa noc”), Mare Winningham (nominowana do Oscara za film „Georgia”), Paddy Considine (grający też w nowym, powstającym serialu HBO „The Third Day”), Julianne Nicholson („Mare of Easttown”), Yul Vázquez (serial „Rozwód”), Jeremy Bobb ( „The Knick”) oraz Marc Menchaca („Grzesznica”) i laureat nagrody Emmy i Złotego Globu Jason Bateman („Ozark”, „Bogaci bankruci”) jako Terry Maitland.

Opublikowane 28 lipca przez Galapagos Films wydanie serialu „Outsider” na płytach DVD zawiera w dodatkach sześć krótkich filmów z planu, w tym wywiad ze Stephenem Kingiem, oraz ekskluzywny program zgłębiający początki mitycznej istoty El Cuco, a także cztery krótkie filmy, w których aktorzy i producenci omawiają serial.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi