banner ad

Rozpoczęto przedsprzedaż polskiego wydania książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”

6 lipca 2016

harry_potter_i_przeklete_dziecko_przedsprzedaz1
Oficyna Media Rodzina rozpoczęła przedsprzedaż książkowego wydania scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Premiera książki w polskiej wersji językowej została zaplanowana na 22 października i tego też dnia zamawiający otrzymają swoje egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Nowa opowieść jest oficjalną kontynuacja sagi J.K. Rowling i zarazem pierwszym autoryzowanym spektaklem teatralnym ze świata Harry?ego Pottera. Światowa premiera sztuki odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 roku. Scenariusz, który otrzymamy w październiku w formie książki, napisał Jacka Thorne na podstawie historii, którą wymyślił wspólnie z J.K. Rowling i Johnem Tiffanym.

W oczekiwaniu na premierę wydawnictwo Media Rodzina postanowiło przypomnieć wcześniejsze części cyklu. 20 lipca do księgarń trafi nowa edycja sagi o Harrym Potterze z okładkami Jonny?ego Duddle?a. Wszystkie siedem tomów otrzyma zupełnie nowy wygląd. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem ? tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę i tłumacza. Ponadto, po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego ? „akta personalne” J.K. Rowling, z których można dowiedzieć się między innymi, jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki.

harry-potter-nowa-edycja

To nie koniec zapowiedzi książkowych, jakie zgotowano w tym roku fanom Harry’ego Pottera. Na początku października ukaże się też drugi tom sagi – „Harry Potter i Komnata Tajemnic” – w wersji ilustrowanej. Autorem ilustracji jest Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznał: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling”. Jim Kay docelowo zilustruje wszystkie siedem części sagi, a premiery będą odbywać się co roku w październiku.

Osobną część planowanych wydań stanowią publikacje związane z premierą filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Na rynek trafi m.in. wznowienie podręcznika do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami, jaki autorka napisała w imieniu Newtona Skamandera, a także scenariusz filmu. Data polskich wydań tych książek nie jest jeszcze znana.

Książkę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” można już zamawiać na stronie wydawnictwa i w księgarniach internetowych. Dostępne są wydania w miękkiej i twardej oprawie.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi