Polskie kryminały i klasyczna powieść Johna Buchana w wersji elektronicznej za „co łaska”

20 maja 2014

bookrage-kryminaly-bonda
Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, wystartował z kolejną akcją. Tym razem w ofercie pojawiły się książki dwojga świetnych, polskich pisarzy kryminałów: Katarzyny Bondy i Rafała Dębskiego oraz klasyczna powieść sensacyjna Johna Buchana.

Przez najbliższe 13 dni w ramach pakietu możecie zakupić:

„Sprawa Niny Frank” Katarzyny Bondy ? Pierwsza z serii powieści o policyjnym profilerze, Hubercie Meyerze (uprzednio wydana również jako „Dziewiąta runa”). Profiler, przyjeżdżając do Mielnika nad Bugiem w związku z prowadzonym przez siebie śledztwem, zaczyna odkrywać tajemnice gwiazdy polskich seriali – Niny Frank, a poznając jej sekrety, próbuje stworzyć profil jej mordercy. Wkrótce okazuje się, że niemal każdy z mieszkańców sielskiej miejscowości ma swoje własne „podziemne rzeki” i wszystko tylko pozornie jest takie idylliczne jak się z początki mogło wydawać.

„Tylko martwi nie kłamią” Katarzyny Bondy ? Druga część cyklu powieści o Hubercie Meyerze – profilerze policyjnym, który tym razem musi rozwikłać zagadkę śmierci „Śmieciowego Barona”, którego ciało zostało znalezione w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z niewyjaśnioną sprawą sprzed siedemnastu lat.

„Krzyże na rozstajach” Rafała Dębskiego ? Kontynuacja „Labiryntu von Brauna” i „Żelaznych kamieni” również dostępnych w tym pakiecie jako oferta „powyżej średniej”. Major Jacek Bzowski, przełożony głównego bohatera – Michała Wrońskiego, trafia do aresztu jako podejrzany o współpracę z grupą zorganizowaną zajmującą się fałszowaniem pieniędzy i innymi ciemnymi sprawkami. Michał ma swoje podejrzenia co do tego, kto za tym stoi, trudno mu jednak cokolwiek udowodnić, szczególnie, że sam zaczyna mieć kłopoty…

Pakiet zawiera również klasyczną powieść z początku ubiegłego wieku: „39 schodów” („The 39 Steps”) Johna Buchana sfilmowaną swego czasu przez samego Alfterda Hitchcocka jako „39 kroków”. W BookRage otrzymacie zarówno książkę w oryginale jak i w nowym tłumaczeniu Marcelego Szpaka z posłowiem Wojciecha Orlińskiego. Znudzenie Richarda Hannaya londyńską socjetą ma się ku końcowi gdy gdy wplątuje się on w sieć spisków, intryg szpiegowskich i morderstw u progu pierwszej wojny światowej. Gdy w jego mieszkaniu zamordowany zostaje sąsiad, Richard, podejrzewany o morderstwo, ucieka ścigany przez policję i szpiegów do swej rodzinnej Szkocji, by sam rozwikłać zagadkę.

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają trzy dodatkowe pozycje:

„Florystka” Katarzyny Bondy ? Hubert Meyer powraca i porzuca pracę w policji. Jednak gdy stary przyjaciel prosi go o pomoc, nie umie odmówić. Postanawia pomóc w odnalezieniu zaginionej dziewięciolatki. Okazuje się, że sprawa ma związek z bestialskim zabójstwem sprzed lat.

„Labirynt von Brauna” i „Żelazne kamienie” Rafała Dębskiego gościły już na łamach BookRage. Postanowiono jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przy okazji premiery w serwisie trzeciej powieści z serii o Michale Wrońskim, udostępnić ponownie dwie poprzednie części.

Możliwości płatnicze w BookRage dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Pakiet kryminalnych e-booków Katarzyny Bondy, Rafała Dębskiego i Johna Buchana zakupicie za „co łaska” na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi