Odkryj nową historię ze Świata Magii J.K. Rowling – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” już od 11 kwietnia na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

4 kwietnia 2017


11 kwietnia do sklepów w całej Polsce trafi film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Kinowy hit Warner Bros. dostępny będzie na płytach 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Spektakularna produkcja Warner Bros. przenosi widzów do nieznanej dotąd ery świata czarodziejów J.K. Rowling, na długo przed narodzinami Harry’ego Pottera. Jest rok 1926. Tajemnicza moc sieje spustoszenie na ulicach Nowego Jorku, grożąc odkryciem społeczności czarodziejów i ujawnieniem ich tożsamości organizacji Powtórzmy Salem, fanatycznemu odłamowi niemagów (tj. amerykańskich mugoli) zdeterminowanemu, aby się ich pozbyć. Na dodatek, po rozpętaniu piekła w Europie, potężnemu czarnoksiężnikowi – Gellertowi Grindelwaldowi, udało się zbiec, a jego obecne miejsce pobytu jest nieznane.

Nieświadomy narastającego napięcia Newt Scamander przyjeżdża do miasta na zakończenie swojej wyprawy dookoła świata, mającej na celu zebranie informacji o magicznych stworzeniach i ocalenie ich. Niektóre z nich są ukryte w czeluściach jego niepozornej skórzanej walizki. Jednak do prawdziwego nieszczęścia dochodzi, kiedy niczego niepodejrzewający niemag, Jacob Kowalski, przypadkowo wypuszcza niektóre zwierzęta Newta. To poważne naruszenie Kodeksu Tajności, które wykorzystuje była aurorka Tina Goldstein, upatrując w tym swojej szansy na odzyskanie posady. Sprawy przyjmują niekorzystny obrót, kiedy Percival Graves, tajemniczy dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Czarodziejów w MKSZA (Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki, ang. MACUSA) zaczyna podejrzewać zarówno Newta, jak i Tinę.

Newt i Tina, którzy od tej pory działają wspólnie, a także siostra Tiny, Queenie, i ich nowy przyjaciel – niemag Jacob, tworzą grupę osobliwych bohaterów, którzy muszą odzyskać zaginione zwierzęta Newta, zanim stanie im się krzywda. Jednak stawka jest wyższa niż tych czworo outsiderów jest to sobie w stanie wyobrazić – na ich drodze stają siły ciemności, które mogą popchnąć światy czarodziejów i niemagów do wojny.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to scenopisarski debiut J.K. Rowling, autorki siedmiu niezwykłych książek o Harrym Potterze, które stały się kanwą największej w historii kina filmowej sagi. Inspiracją dla scenariusza stał się opisany w powieściach o młodym czarodzieju podręcznik autorstwa Newta Scamandera, z którego uczniowie korzystali w Hogwarcie, zgłębiając tajniki opieki nad magicznymi stworzeniami. Praca nad filmem „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” po raz kolejny połączyła ludzi, którzy byli zaangażowani w powstanie filmowego świata Harry’ego Pottera, m.in. producentów Davida Heymana, J.K. Rowling, Steve’a Klovesa i Lionela Wigrama. Reżyserii podjął się David Yates, odpowiedzialny za sukces czterech ostatnich części filmowej sagi Harry Potter.

W głównej roli magizoologa Newta Scamandera występuje zdobywca Oscara Eddie Redmayne („Teoria wszystkiego”, „Dziewczyna z portretu”). W pozostałych rolach występują: Katherine Waterston („Steve Jobs”, „Wada ukryta”) jako Tina, Dan Fogler, laureat nagrody Tony („The 25th Annual Putnam County Spelling Bee”) jako Jacob, Alison Sudol (seriale „Dig” i „Transparent”) w roli siostry Tiny – Queenie, Ezra Miller („Wykolejona”) jako Credence, dwukrotnie nominowana do Oscara Samantha Morton („Nasza Ameryka”, „Słodki drań”) jako Mary Lou Barebone, zdobywca Oscara Jon Voight („Powrót do domu”,) w roli Henry’ego Shawa Seniora, Carmen Ejogo („Selma”) jako Seraphina Picquery oraz Colin Farrell (serial „Detektyw”) w roli Percivala Gravesa.

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Maciej Zakościelny (Newt Scamander), Lidia Sadowa (Tina Goldstein), Marieta Żukowska (Queenie Goldstein), Arkadiusz Jakubik (Jacob Kowalski), Anna Dereszowska (Seraphina Picquery), Marcin Dorociński (Percival Graves), Katarzyna Kwiatkowska (Mary Lou Barebone), Józef Pawłowski (Credence Barebone) i Marek Lewandowski (Henry Shaw Senior).

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, niezwykła opowieść rozgrywająca się w świecie magii sprzed czasów Harry’ego Pottera, zadebiutuje na 4K Ultra HD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 11 kwietnia! Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe.

Na wydaniach Blu-ray pojawią się:

– Fantastyczne sekrety: Zaprzyjaźnij się z bohaterami; Poznaj historie fantastycznych zwierząt; Odwiedź Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki; Zajrzyj do walizki Newta; Filmowe plenery
– Przed Harrym Potterem: początki nieznanej epoki w historii magii!
– Sceny niewykorzystane i dużo więcej!

Płyty DVD będą zawierać:

– Magizoolog
– Poznaj fantastyczne zwierzęta

Od 11 kwietnia dostępne będą także wydania 4 ostatnich części filmowej sagi Harry Potter w jakości 4K Ultra HD Blu-ray: „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi”, a także „Harry Potter i Insygnia śmierci, część 1” oraz „Harry Potter i Insygnia śmierci, część 2”.

4K Ultra HD Blu-ray to obecnie najwyższa rozdzielczość obrazu, czterokrotnie wyższa niż w przypadku Full HD. Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy, a zagęszczenie pikseli na ekranie cztery razy większe. Połączenie 4K z technologią HDR (High Dynamic Range) zapewnia szeroką rozpiętość tonalną koloru, sprawiając, że prezentowany obraz jest niewiarygodnie realistyczny, co gwarantuje odbiorcom kina domowego niespotykane dotąd wrażenia wizualne.

Płyty trafią do sprzedaży dzięki Galapagos Films! Płytowe wydanie filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” ukazuje się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi