„Niewidzialny” – nowy kryminał Karin Slaughter z agentem specjalnym Willem Trentem

8 kwietnia 2016

Slaughter_Niewidzialny_premiera
W księgarniach znajdziecie już najnowszy kryminał Karin Slaughter. W „Niewidzialnym” powraca znany dobrze czytelnikom książek pisarki agent specjalny Will Trent, który tym razem po raz pierwszy udaje się z tajną misją poza Atlantę.

Trent ukrywa przed ukochaną kobietą, doktor Sarą Linton, szczegóły tajnej misji. Tym razem bierze udział w policyjnej operacji w Macon w stanie Georgia mającej na celu schwytanie dealera narkotyków i broni, a także brutalnego gwałciciela i mordercy. I znowu ryzykuje życie. Wie, że Sara nigdy mu nie wybaczy, jeśli się o tym dowie. A dowie się szybciej, niż Will mógł przypuszczać. Wkrótce Sara zmuszona będzie stawić czoła przeszłości i spotkać się z kobietą, której miała nadzieję nigdy już nie spotkać. Nawet o tym nie wiedząc, wikła się w sprawę, nad którą pracuje Will. Niebawem życie obojga znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

Ósmy tom serii o agencie specjalnym Willu Trencie w pewnej kwestii różni się od poprzednich. Zwykle bohater pracuje nad sprawami w Atlancie. Autorka uznała jednak, że skoro jest agentem stanowym, to należałoby go od czasu do czasu wypuścić poza miasto. Wybrała więc miejscowość oddaloną o jakieś półtorej godziny drogi od Atlanty i wysłała tam Trenta z tajną misją, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak zachowuje się, gdy ma udawać złego człowieka i stanąć twarzą w twarz z naprawdę nieprzyjemnymi ludźmi.

Karin Slaughter (ang. rzeź) to jedno z największych nazwisk światowego thrillera i kryminału. Jej książki sprzedano dotąd w ponad 30 milionach egzemplarzy. „Niewidzialny” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu historia, od której długo nie można się uwolnić. Karin Slaughter opowiada ją poprzez skomplikowaną, szarpaną, przeplataną niechronologicznymi retrospekcjami narrację. W efekcie czytelnik prowadzi własne śledztwo, starając się dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, a im więcej wie, tym mniej rozumie. Kiedy zaś wreszcie objawi mu się cała prawda, szok będzie potężny i długofalowy.

W kryminałach Slaughter często powracają tematy społeczne, takie jak przemoc seksualna, szczególnie wobec kobiet. „Myślę, że dobry kryminału zawsze mówił o kwestiach społecznych. Książki, które są kultowe i pozostały w pamięci zbiorowej, to te, w których popełniono przestępstwo, czy to będzie 'Wielki Gatsby’, 'Zabić drozda’ czy 'Przeminęło z wiatrem'” – tłumaczy autorka, dodając, że większość czytelników, nie tylko kryminałów, stanowią kobiety, a te z pewnością są zainteresowane czytaniem historii o zbrodniach, które mogą je dotknąć.

Karin Slaughter urodziła się i dorastała w małym miasteczku w Georgii, na amerykańskim Południu. Obecnie mieszka w Atlancie. Jej książki charakteryzuje silnie zarysowane tło obyczajowe, naturalistyczny język i duża dawka przemocy. Autorka jest namiętną orędowniczką bibliotek, przewodzi amerykańskiej kampanii „Save the Libraries” (z ang. „Ratujcie Biblioteki”) i wzywa, by „walczyć o biblioteki tak, jak walczymy o naszą wolność”.

„Niewidzialny” ukazał się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi