banner ad

„Miłość czyni dobrym” – nowy kryminał Katarzyny Bondy w sprzedaży od 25 listopada

28 października 2020

25 listopada do sprzedaży trafi nowy kryminał Katarzyny Bondy. „Miłość czyni dobrym” to drugi tom zapowiadanej trylogii „Wiara. Nadzieja. Miłość”. Podobnie jak poprzednia część, „Miłość leczy rany”, fabuła inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami.

Zło, którego się dopuszczają, niewiele różni się od krwawych zbrodni. Wywołuje cierpienie, bezpowrotnie łamie ludzkie życie. Jednak w oszustach jest też coś, co intryguje, przyciąga jak magnes. To właśnie bezwzględnego, ale i doskonałego w swoim fachu oszusta – Daniela Skalskiego – zdecydowała się opisać w najnowszej powieści Katarzyna Bonda. Mężczyzna bez najmniejszych skrupułów manipuluje każdym, kto stanie na jego drodze. Począwszy od zakochanych w nim kobiet, po specjalistów od finansów.

Główny bohater książki szybko zdaje sobie sprawę, że pracując legalnie, nie będzie w stanie wieść luksusowego życia, o jakim marzy. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi więc na drogę przestępczą. Pierwsza okazja nadarza się, gdy jego urokowi ulega Gabrysia – pracownica banku. To ona zdradza mu, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki niej poznaje też słabe elementy zabezpieczania papierów wartościowych.

Oferując instrumenty finansowe, pozwalające na szybkie pomnożenie kapitału, Skalski najpierw okrada przedstawicieli firm handlowych w Polsce, a potem rozpoczyna działania na skalę międzynarodową, obracając milionami dolarów. Przenosi się do Londynu, gdzie konsekwentnie buduje swoją markę finansisty i maklera od funduszy hedgingowych. W otoczeniu Skalskiego, który zaczyna przedstawiać się jako spadkobierca rodziny Hochbergów, pojawiają się liczni oszuści i fałszerze. Odtąd jego życie to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg, które zniszczą niejedno życie…

Choć nazwisko głównego bohatera zostało zmienione, kryje się za nim autentyczna postać. „Akta sądowe jednego z największych oszustów III RP liczą ponad sto dwadzieścia tomów. Zapoznałam się z każdą włączoną do tego materiału kartą. To, co państwu przedstawiam w postaci fabularnej opowieści, jest ledwie kroplą w morzu niegodziwości i krętactw, które miały miejsce w rzeczywistości. Praca ze zgromadzonym materiałem była tak dotkliwa, jakby to było obcowanie z diabłem. I taki też archetyp obrałam dla bohatera” – mówi o pracy nad książką autorka.

Zgodnie z zapowiedzią Wydawnictwa Muza „Miłość czyni dobrym” zabierze czytelnika do brutalnego świata, w którym wartość człowieka wyznaczają pieniądze. Akcja nieustannie cofa się i wybiega naprzód, będziemy obserwować bohaterów, przyglądając się ich losom i decyzjom, często wiedząc, jakie przyniosły one skutki.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi