„Mary Poppins powraca” ? premiera musicalu na podstawie książek P.L. Travers na Blu-ray i DVD

7 maja 2019


Wszystko jest możliwe, nawet to, co niemożliwe! Ukochana bohaterka pokoleń, Mary Poppins, powraca w oryginalnej ekranizacji studia Disney ponad 50 lat po premierze amerykańskiego klasyka z Julie Andrews z 1964 roku. Nominowany do Oscara w 4. kategoriach film „Mary Poppins powraca” to kino pełne rozmachu, wspaniałych tanecznych choreografii i przebogatych scenografii, zachwycające klasycznie musicalową ścieżką dźwiękową. W tytułowej roli zdobywczyni Złotego Globu, Emily Blunt. Premiera na Blu-ray i DVD już 8 maja 2019!

Film został wyreżyserowany przez Roba Marshalla („Tajemnice lasu”, Oscar za reżyserię „Chicago”), scenariusz na podstawie książek o Mary Poppins autorstwa P.L. Travers napisał David Magee („Życie Pi”), a muzykę z nowymi, oryginalnymi piosenkami skomponował Marc Shaiman („Hairspray”).

Obok Emily Blunt („Tajemnice lasu”, „Dziewczyna z pociągu”) w filmie „Mary Poppins powraca” znalazła się prawdziwa plejada aktorów: zdobywca 2. nagród Grammy oraz Emmy Lin-Manuel Miranda („Niezwykłe życie Timothy Greena”, współtwórca piosenek do animacji „Vaiana. Skarb oceanu”), wyróżniony Złotym Globem oraz Emmy Ben Whishaw („Skandal w angielskim stylu”), Emily Mortimer (serial „Newsroom”, „Księgarnia z marzeniami”) oraz laureat Oscara i Złotego Globu Colin Firth („Jak zostać królem”, „Mamma Mia!”, „Bridget Jones”). Ponadto w epizodach pojawiają się: zdobywczyni 3. Oscarów i 9. Złotych Globów Meryl Streep („Żelazna dama”, „Sierpień w hrabstwie Osage”), 3-krotnie nominowana do Oscara laureatka 9. Złotych Globów Angela Lansbury („Napisała: Morderstwo”, „Małe kobietki”) oraz aktor znany z oryginalnej obsady filmu „Mary Poppins” z 1964 roku, zdobywca 3. Złotych Globów Dick Van Dyke!

W polskiej wersji dubbingowej bohaterom głosów użyczyli Anna Dereszowska (Mary Poppins), Wojciech Brzeziński (Jack), Paweł Paprocki (Michael Banks), Ewa Dałkowska (Topsy) oraz Wojciech Malajkat (William Weatherall Wilkins).

Na początku była literatura

Mary Poppins, perfekcyjna guwernantka obdarzona niezwykłymi umiejętnościami, to postać stworzona przez australijską pisarkę Pamelę Lyndon Travers. Pierwsza powieść z nietypową dobrą wróżką ukazała się w 1934 roku, a do 1988 roku, kiedy miała premierę ostatnia część, powstało siedem kolejnych. Zrealizowany przez Walta Disneya film z Julie Andrews to ekranizacja pierwszego tomu cyklu.

„Propozycja z Wytwórni Disneya, żebym wyreżyserował sequel 'Mary Poppins’ była dla mnie niesamowitym zaszczytem” ? powiedział Rob Marshall, który zajął się także produkcją filmu. „W dodatku w grę wchodziło stworzenie nowego musicalu od podstaw, bardzo rzadka okazja, by zrealizować nowe dzieło tego gatunku najpierw w wersji filmowej” ? dodał reżyser.

Kontynuacja filmu nie tylko dla dzieci

Tak powstała nowa opowieść o bohaterce świetnie znanej już kilku pokoleniom kinomanów i czytelników. Jest rok 1930, Londyn, czasy Wielkiego Kryzysu. Mary Poppins (Emily Blunt) wraca na ulicę Czereśniową 17 do rodziny Banksów. Michael (Ben Whishaw) i Jane (Emily Mortimer) są już dorośli i muszą radzić sobie z życiem. Michaelowi nie wychodzi to najlepiej, zwłaszcza od czasu, gdy zmarła jego żona, a on pozostał sam z trojgiem dzieci, które zbyt szybko musiały dorosnąć. Mary Poppins przybywa w samą porę, by przywrócić młodym ludziom dziecięcą beztroskę, radość i chęć zabawy, a całej rodzinie równowagę po bolesnej stracie oraz ocalenie dla domu, na zajęcie którego czyha bezlitosny bankier.

„’Mary Poppins’ była pierwszym filmem, który obejrzałem jako dziecko” ? wspominał Marshall. „To właśnie on obudził we mnie miłość do filmów, a zwłaszcza musicali. Warto pamiętać, że nie jest to film tylko dla dzieci. To film dla dziecka, które jest w każdym z nas” ? zaznaczył reżyser i współtwórca choreografii.

„Mary Poppins powraca” ukaże się na płytach Blu-ray i DVD już 8 maja 2019! Wydanie Blu-ray wzbogacone zostało o funkcję odtwarzania filmu w trybie KARAOKE oraz oryginalne materiały dodatkowe:

  • Kulisy powstawania „Mary Poppins powraca”,
  • Inny punkt widzenia: „Mary Poppins powraca” jako musical,
  • Dick Van Dyke powraca na ulicę Czereśniową,
  • Prawie doskonałe wpadki z planu,
  • Sceny niewykorzystane,
  • Niewykorzystana piosenka „Antropomorficzne Zoo”.

Płyty trafią do sprzedaży dzięki Galapagos Films. Wydanie filmu „Mary Poppins powraca” na płytach Blu-ray i DVD ukazuje się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi