Lincoln powraca w drugim tomie komiksu!

16 sierpnia 2012


Największa maruda Dzikiego Zachodu powraca! Wydawnictwo Mroja Press opublikowało drugi tom przygód Lincolna autorstwa Oliviera, Jérôme’a i Anne-Claire Jouvray.

Lincoln to wściekły na cały świat sierota wychowany przez prostytutki z saloonu. Nienawistny, podły, nieżyczliwy, ostatecznie zostaje znienawidzony przez całe miasteczko i przepędzony. Błądząc po bezdrożach Dzikiego Zachodu, spotyka tego, który naznaczy jego życie? Boga z krwi i kości, a ten postanawia podjąć się trudnego zadania sprowadzenia Lincolna na dobrą ścieżkę. Zawierają pakt, w wyniku którego powstaje niesamowity duet, wybuchowa mieszanka humoru i cynizmu!

„Nie jest to hollywoodzka przypowiastka, roztkliwiająca się nad cudem istnienia, chociaż dociekliwi znajdą tutaj garstkę życiowych mądrości. Nie jest to również western, chociaż dzieje się w typowo kowbojskiej scenerii” – pisał o pierwszym tomie komiksu w naszej redakcyjnej recenzji Artur Maszota. „Francuska rodzinka Jouvray, autorzy komiksu, za nic mają gatunkowe klisze. Z lekkością opowiadają własną historię, która wymyka się utartym schematom.”

W drugim tomie zrzędliwy rewolwerowiec, którego Bóg uczynił nieśmiertelnym, znalazł się daleko od prerii. Trafił na Cywilizowany Wschód, do wielkiego miasta, którego bogaci obywatele nie interesują się gangami taplającymi się na samym dnie. Jednak jego podróż nie zakończy się w tym miejscu, gdyż seria wzlotów i upadków zaprowadzi go z dna na wyżyny społeczne, do policji i do zapyziałego więzienia, gdzie czekać na niego będzie dożywocie, a może nawet? śmierć?

Premiera albumu miała miejsce 13 sierpnia. Komiks można już zamawiać na stronie wydawnictwa Timof, niebawem powinien być również dostępny w pozostałych księgarniach internetowych. Kliknij tutaj, żeby zobaczyć przykładowe plansze.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi