Kup e-książki polskich autorów fantasy za „co łaska” w nowym pakiecie BookRage

30 czerwca 2014

bookrage-fantasy-1
Z okazji początku lata, zakończenia szkoły, nocy kupalnej, wakacji oraz otrzymania nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki „Śląkfa”, BookRage przygotował kolejny pakiet e-książek. Tym razem są to lektury dla miłośników klasycznej fantasy.

Twórcom serwisu BookRage, oferującemu pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, wręczono 28 czerwca Śląkfę, najstarszą polską nagrodę z dziedziny fantastyki, przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki.

„BookRage nie tylko wprowadziło z powrotem na rynek niedostępne już od jakiegoś czasu pozycje, ale przede wszystkim zaoferowało je w formie dostosowanej do wymagań XXI wieku ? to chyba pierwszy w Polsce przypadek oferty projektowanej specyficznie dla użytkowników e-booków, niebędący kolejną próbą mechanicznego przeniesienia papierowych księgarń do Internetu. Dzięki BookRage zobaczyliśmy ponownie zarówno książki autorów współczesnych (jak Jacek Dukaj, Anna Brzezińska czy Krzysztof Piskorski), jak też i starszych, przez młodsze pokolenie często nieznanych (jak Zajdel czy Grabiński), do tego w bardzo atrakcyjnych cenach” ? pisze z okazji przyznania nagrody Krzysztof Wójcikiewicz ze Śląskiego Klubu Fantastyki.

Z tej okazji BookRage startuje z kolejną akcją, w której podstawę stanowią książki uznanych, polskich pisarzy fantasy: Anny Kańtoch, Anny Brzezińskiej oraz Feliksa W. Kresa oraz kolejna klasyczna powieść Stefana Grabińskiego.

bookrage-fantasy-2

W ramach pakietu możecie więc zakupić:

„Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” Anny Brzezińskiej ? Wilżyńska Dolina jest ukryta pośrodku Gór i nieodwołalnie i niepodzielnie należy do Babuni Jagódki. Pełna zgryźliwego humoru, przewrotna opowieść, w której baśń miesza się z groteską i zaskakująco współczesną refleksją. „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” to historia świata, w którym nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia. Zwłaszcza jeśli się spełniają.

„Miasto w zieleni i błękicie” Anny Kańtoch ? W sąsiedztwie rodzinnego domu Melisandry zamordowano człowieka, a jego pamięć została usunięta. To może zrobić tylko zdolny mag, rozpoczyna się więc polowanie na czarowników, podczas którego Melisandra musi postarać się ochronić siebie i swoich bliskich.

„Salamandra” Stefana Grabińskiego ? to wydana po raz pierwszy w 1924 roku powieść polskiego mistrza grozy. Jej główny bohater wplątany zostaje w okultystyczny pojedynek między uwodzicielską czarodziejką a potężnym magiem. Kto wyjdzie z niego zwycięsko i komu należy ufać?

„Pani Dobrego Znaku” Feliksa W. Kresa ? Czwarta, kolejna z już wcześniej publikowanych w BookRage część cyklu „Księgi Całości”. Wieczne Cesarstwo osłabione rozpadem Grombelardu coraz słabiej kontroluje bogaty rycerski Dartan. Odżywa stara legenda o Rollaynie Córce Szerni. Czy jest nią tajemnicza władczyni Puszczy Bukowej?

„Porzucone Królestwo” Feliksa W. Kresa ? Piąta część „Księgi Całości”. „Porzucone królestwo” to najmroczniejsza ze wszystkich książek Kresa. Jest to okrutna opowieść o zawiedzionych marzeniach, zdradzie i nienawiści. Ponowne spotkanie z kotem Rbitem, Królem Gór Basergorem-Kragdobem i innymi. W tle pobrzmiewa echo wydarzeń i intryg z „Pani Dobrego Znaku”. Tym razem jednak akcja toczy się wokół starań byłych władców Grombelardu o odzyskanie krainy spod protektoratu cesarstwa.

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkową pozycję:

„Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny” Anny Brzezińskiej ? czyli kontynuacja przygód Babuni Jagódki z książki dostępnej w pakiecie podstawowym. Rycerstwo złośliwie urządza polowanie na smoka. Chłopstwo pod nieobecność feudała chce parcelować folwark. Syn najbogatszego gospodarza znajduje w pniu drzewa rusałkę i zakochuje się w niej na umór. Bogobojna gospodyni chce się pozbyć męża, a inna, wprost przeciwnie, chce ich mieć aż dwóch. A co najgorsze, prześladują ją dzieci, szukające w lesie swej matki-księżniczki, którą podobno porwała okrutna wiedźma.

Możliwości płatnicze w BookRage, dostosowane są do potrzeb polskich klientów. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Pakiet e-booków Anny Brzezińskiej, Feliksa W. Kresa, Anny Kańtoch i Stefana Grabińskiego zakupicie za „co łaska” na stronie: http://bookrage.org/.

bookrage-fantasy-3

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi