Kup e-booki Janusza A. Zajdla za „co łaska”

15 grudnia 2013

zajdel-za-co-laska
Ruszyła kolejna edycja BookRage. Tym razem polski serwis oferujący pakiety książek w wersji elektronicznej za dowolnie wybraną przez nas cenę oferuje zestaw poświęcony legendzie polskiej fantastyki: Januszowi A. Zajdlowi, który w tym roku skończyłby 75 lat.

Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, wystartował z kolejną akcją, w ramach której, tym razem, dostępny jest pakiet książek polskiej legendy literatury fantastyczno-naukowej ? Janusza. A. Zajdla. Polski fizyk, specjalista w zakresie fizyki jądrowej, i pisarz – autor fantastyki naukowej, prekursor nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce, w swoich utworach często przedstawiał i badał społeczeństwa totalitarne, ograniczone, kontrolowane, inspirowane PRL. Jego imieniem nazwano znaną nagrodę literacką dla polskich utworów fantastycznych. Z okazji jego 75. urodzin rok 2013 ogłoszony został Rokiem Zajdlowskim.

W ramach oferowanego pakietu możemy zakupić następujące książki:

„Paradyzja” – Za tę, wydaną po raz pierwszy w roku 1984, powieść autor otrzymał przyznaną pośmiertnie Nagrodę Fandomu Polskiego Sfinks, przemianowaną później na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Mieszkańcy Paradyzji stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje świat różniący się znacznie od tego, co głosi oficjalna propaganda.

„Cała prawda o planecie Ksi” – Po raz pierwszy wydana w 1983 roku, powieść ta zaliczana jest do powieści nurtu fantastyki naukowo-socjologicznej. Planeta Ksi miała być celem pierwszego w historii ludzkości osadnictwa poza Układem Słonecznym. Niestety, coś poszło nie tak, a ostatnie meldunki załogi konwoju były dość enigmatyczne. W celu wyjaśnienia szczegółów, na planetę Ksi zostaje wysłana ekspedycja, która ma za zadanie ustalić los osadników.

„Wyjście z cienia” – Osiemdziesiąt lat po podstępnym ataku na Ziemię straszliwych Elgomajów, życie na Ziemi toczy się normalnie tylko dzięki interwencji naszych przyjaciół z Proximy Centaura. Jedynie Proksowie byli w stanie odeprzeć agresywnych kosmitów i dzięki nim na Ziemi zapanował powszechny pokój i szczęśliwość. A przynajmniej tak należy mówić, jeśli nie chce się wylądować w Kwadracie Specjalnym…

„Limes Inferior” – Sztandarowa powieść Janusza A. Zajdla, napisana w latach 1979-1980 i wydana po raz pierwszy w serii „Fantastyka-Przygoda” w 1982 roku opowiada o społeczeństwie doskonałym w którym panuje system łączący zalety i eliminujący wady wszystkich dotychczasowych ustrojów. Status społeczny każdego człowieka zależy od jego stopnia inteligencji. A jeśli ten mu nie odpowiada, zawsze może zwrócić się do liftera, który wie, jak zmienić wynik testu.

„Cylinder Van Troffa” – Wydana po raz pierwszy w 1980 roku w ramach serii „Z kosmonautą” powieść, za którą w tym samym roku autor otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, opowiada o Epoce Rozszczepienia, obejmującej wieki XXII i XXIII. Młody, filijski naukowiec próbuje odtworzyć ówczesne wydarzenia na podstawie tajemniczego dokumentu zwanego „Notatnikiem Nieśmiertelnego”. Kim jest ta legendarna postać? Jak doszło do upadku ludzkości? I czym właściwie jest urządzenie zwane „cylindrem van Troffa?”

Natomiast Ci którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo „Relację z pierwszej ręki” – autorską antologię 33 opowiadań Janusza A. Zajdla sporządzona przez Jadwigę Zajdel, żonę zmarłego w 1985 roku autora. Znalazły się w niej teksty publikowane za jego życia, jak i utwory odnalezione w papierach pośmiertnych. Zarówno opowiadania dobrze znane miłośnikom jego twórczości, jak i te nieco zapomniane. Razem tworzą one przekrój przez jego twórczość – od klasycznej SF po fantastykę socjologiczno-polityczną, tę wywodzącą się tradycji Orwellowskiej, której był on na rynku polskim absolutnym prekursorem i która przyniosła mu największe uznanie.

Możliwości płatnicze za e-książki dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. „W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Więcej informacji o pakiecie e-booków Janusza A. Zajdla (wraz z możliwością zakupu) znajdziecie na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi