banner ad

Kryminalny Konin epoki PRL w powieści „Mniejsza połowa” Dominiki Stec

12 sierpnia 2014


14 sierpnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w księgarniach pojawi się kryminał Dominiki Stec „Mniejsza połowa”. Tajemnicę zniknięcia młodej kobiety przyjdzie nam rozwiązać w epoce „schyłkowego Gierka”, bowiem to właśnie wtedy rozgrywa się akcja książki. Powieść ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

1978 rok. Miasto wojewódzkie. Ludzie bawią się przy muzyce zespołu Boney M., wielka płyta kwitnie, a młodzi ludzie szukają koloru. W drodze z dyskoteki w tajemniczych okolicznościach znika jedna z sióstr Małeckich. Ślady wiodą do psychopaty, o którym w okolicy krążą legendy. Ale prowadzący dochodzenie młody milicjant zdążył już się nauczyć, że w tych czasach na swoje wychodzą tylko ci, którzy się nie wychylają. Tymczasem sprawa odsłania swoje drugie, a może i trzecie dno. Kto wie, czy będzie chciał dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Sekret zniknięcia chce rozwikłać także siostra zaginionej.

Wielka polityka i mała codzienność tak samo szczerzą kły na bohaterów powieści. Czy w złym świecie istnieją dobrzy ludzie? Więc kto jest dobry, kto zły? I co z tego zostanie po latach? Jedynie następna zagadka czy coś jeszcze? „Mniejsza połowa” to miłość i tajemnica w realiach PRL-u. Na kartach książki spotykamy kochanków, buntowników, kanalie, pielęgniarki wielbiące Sherlocka Holmesa, szemrane interesy, na które władza przymyka oko, starych przedwojennych fachowców i młodych partyjnych karierowiczów. A także sekrety, które skrywają w sobie wszyscy.

„Mniejsza połowa” to pierwszy kryminał Dominiki Stec, mającej dotychczas na koncie dwie powieści z gatunku literatury kobiecej. Niechaj jednak nazwisko i dotychczasowy dorobek nim sygnowany nikogo nie zmyli, ponieważ Dominika Stec to jedynie pseudonim, pod którym kryje się mężczyzna, mieszkający w Koninie autor powieści i opowiadań, słuchowisk i rysunków satyrycznych. Dlaczego zdecydował się wydać swój kryminał pod pseudonimem? Tego między innymi dowiecie się z wywiadu z autorem, który opublikujemy niebawem na naszej stronie. Tymczasem zachęcamy do sięgnięcia po książkę.

„Mniejsza połowa” pojawi się w księgarniach 14 sierpnia. Booklips.pl jest patronem medialnym wydania.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi