Jadowska, Ćwiek, Małecki, Marchewka, Łukawski i inni. Antologia opowiadań „Fantastycznie nieobliczalni” za darmo od wydawnictwa SQN

26 listopada 2018


Wydawnictwo SQN udostępniło czytelnikom darmową antologię opowiadań napisanych przez autorów współpracujących z tą krakowską oficyną. W „Fantastycznie nieobliczalnych” znajdziecie utwory m.in. Anety Jadowskiej, Jakuba Ćwieka, Jakuba Małeckiego, Tomasza Marchewki, Jacka Łukawskiego, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją literacką karierę. Książkę można pobrać za darmo w formie ebooka.

„Fantastycznie nieobliczalni” zapewnią czytelnikom podróż do światów zrodzonych z wyobraźni polskich autorów i autorek szeroko pojętej fantastyki. Możemy zobaczyć, jak w dalekiej przyszłości walki mechów ściągają przed telewizory miliony widzów, a w innym świecie, zrujnowanym przez skrajne partie polityczne, życie staje się tak nieciekawe, że lepiej funkcjonować w rozszerzonej rzeczywistości? W Schan warto wybrać się na występ najsłynniejszych szermierzy, a w Nowym Saadzie trzeba uważać na krainy spustoszone przez magię, bo gdzieś tam jeszcze czają się złowrodzy magowie? Grzechem byłoby też nie wstąpić do cyrku, gdzie można podziwiać akrobacje niezrównanej Phenix.

„Antologię tworzy jedenaście tekstów. Łączy je to, że w ten sposób prezentowani są autorzy, których powieści wydawało albo w niedługim czasie wyda wydawnictwo SQN. Starzy wyjadacze spotykają się tutaj z debiutantami i prawie-debiutantami (lub, jak w przypadku Piotra Górskiego ? znanego już w latach 90. zeszłego wieku z emocjonalnych, bezpardonowych opowiadań dark future, po których zamilkł na dwie dekady ? 'debiutantami po przejściach’), a rozstrzał tematyczny i scenograficzny prezentowanych historii pokazuje przekrój tego, jak wygląda współczesna fantastyka” ? pisze we wstępie Michał Cetnarowski.

A co konkretnie znajdziemy w książce? „W środku jest moje opowiadanie 'Ostatni lot Phoenix’ ? publikowane mocno niszowo dawno temu. Niewiele osób dotarło do niego wtedy, a to całkiem fajne opowiadanie, choć są w nim klauny” ? pisze Aneta Jadowska. Znany z „Dygotu” i „Śladów” Jakub Małecki prezentuje „Utracone światy Ni?o Sandovala”, tekst opublikowany już w „Nowej Fantastyce” z 2014 roku, w którym do życia bohatera przenikają duchy z filipińskich wierzeń. Tomasz Marchewka udostępnia z kolei utwór „Off The Record”, który „Nowa Fantastyka” drukowała w tym roku. „Jest to tekst zupełnie, zupełnie inny niż 'Miasto Szulerów’ i pokazuje, że jarają mnie nie tylko historie o łobuzach z ulicy. Chociaż… Ten tekst też jest o łobuzach, tylko nie takich” ? komentuje pisarz, który pracuje aktualnie nad kontynuacją „Wszyscy patrzyli, nikt nie widział”.

Jeśli nie mieliście okazji dorwać w swoje ręce czasopisma „Bangarang Magazine”, firmowanego przez Jakuba Ćwieka, to śpieszymy poinformować, że zamieszczone w pierwszym numerze opowiadanie „Siedemdziesiąt jebanych gramów”, traktujące o zawodniku brazylijskiego jujitsu, który jest też ochroniarzem w burdelu, również znajdziecie w „Fantastycznie nieobliczalnych”. Z kolei Jacek Łukawski, znany dotychczas z serii „Kraina Martwej Ziemi”, w „Nietypowej sprawie Dariusza Omena” oferuje fantastykę z elementami humoru. „Ktoś szepcze nocą pytania: Co kosmici robią w Polsce? Co ukryto pod sejmem? Czy da się wszystko naprawić? Ktoś rusza, by znaleźć na nie odpowiedzi i ma gdzieś to, czy owe odpowiedzi mają ochotę zostać odnalezione. Poznajcie Dariusza Omena, specjalistę od spraw nietypowych i jego przygodę trzynastą” ? zachęca do lektury autor.

Swoje opowiadania w antologii zamieścili również: Maria Krasowska, Karolina Fedyk, Marta Malinowska, Magdalena Świerczek-Gryboś, Piotr Górski i Aleksandra Radlak.

Jeśli chcielibyście pobrać książkę w wersji elektronicznej za darmo, to musicie wpierw udać się na stronę wydawnictwa SQN, a dopiero stamtąd przejść do sklepu partnerskiego Woblink. Na pozostałych platformach antologia jest dostępna w symbolicznej cenie od 3 do 5 złotych.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi