banner ad

„Ci, którzy życzą mi śmierci” – ekranizacja thrillera z Angeliną Jolie w sprzedaży na DVD i Blu-ray

14 października 2021

13 października na płytach DVD i Blu-ray zadebiutował thriller „Ci, którzy życzą mi śmierci” z Angeliną Jolie w roli głównej. Film autorstwa Taylora Sheridana (scenarzysty „Sicario” i „Aż do piekła”, reżysera „Wind River. Na przeklętej ziemi”) powstał na podstawie powieści Michaela Koryty o tym samym tytule.

W ekranizacji Angelina Jolie wciela się w rolę Hannah, strażaczki rozpamiętującej śmierć trzech osób, których nie zdołała uratować przed ogniem. Pewnego dnia na swej drodze spotyka roztrzęsionego dwunastolatka, który był świadkiem morderstwa, a teraz sam jest ścigany przez zabójców. Chłopiec trafia pod opiekę Hannah, która poprzysięga, żeby zapewni mu bezpieczeństwo.

„’Ci, którzy życzą mi śmierci’ to opowieść o przetrwaniu, w której nasi bohaterowie muszą znaleźć siłę, by dosłownie powstać z popiołów” – zauważa producent filmu, Aaron L. Gilbert. „Widzowie, którzy sami musieli przetrwać bezprecedensowy rok pełen trudności, mogą zrozumieć bohaterów, walczących z przeciwnościami losu” – dodaje. „To historia przetrwania i dojrzewania – historia kobiety szukającej odkupienia za tragedię z przeszłości” – wyjaśnia reżyser i współscenarzysta Taylor Sheridan.

„Hannah to kobieta, która przeżyła prawdziwą tragedię i czuje się za nią odpowiedzialna. Kiedy poznajemy ją na ekranie, ma koszmary, cierpi na zespół stresu pourazowego. Wygląda zupełnie normalnie, ale w środku jest załamaną osobą, która nosi w sobie wielkie poczucie winy” – opisuje swoją bohaterkę Angelina Jolie. „Hannah jest uzależniona od adrenaliny. Myślę, że każdy, kto wykonuje tę pracę musi być, inaczej nie skoczyłby w ogień. W kinie przyciągają mnie postacie, które przeszły traumę, a potem przezwyciężają przeciwności losu. Dla mnie, artystki, granie takich bohaterek jest bardzo uzdrawiające” – dodaje aktorka.

Akcja „Ci, którzy życzą mi śmierci” rozgrywa się głównie w imponujących lasach stanu Montana, ale w rzeczywistości ekranizacja została nakręcona w większości w Nowym Meksyku. „W naszym filmie sceneria sama w sobie jest bohaterem filmu, a kiedy zaczęliśmy zwiedzać nasze lokalizacje – od Santa Clara Pueblo po góry Jemez i zalesione podnóża Manzanos – wiedzieliśmy, że plenery Nowego Meksyku będą doskonale pasowały do opowiadanej historii” – powiedział reżyser.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o książkę Michaela Koryty o tym samym tytule. „Kiedy usłyszałem, że Taylor Sheridan zamierza wyreżyserować ten film, byłem zachwycony. Ponieważ widziałem jego wcześniejsze projekty: 'Aż do piekła’, 'Sicario’ i 'Wind River. Na przeklętej ziemi’, wiedziałem, że Taylor jest idealną osobą do tego projektu. Myślę, że mamy podobną wrażliwość, a on doskonale rozumie świat filmu. Jest jednym z najlepszych i doskonale pasował do mojego materiału” – mówi pisarz.

Film „Ci, którzy życzą mi śmierci” trafił do sprzedaży 13 października na nośnikach DVD i Blu-ray. Wydanie DVD zawiera dodatek specjalny „Pierwsze spojrzenie na film”, w którym twórcy i obsada dzielą się swoimi wrażeniami, zaś wydanie Blu-ray uzupełniono materiałem „Jak powstawał film 'Ci, którzy życzą mi śmierci'”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Ci, którzy życzą mi śmierci”:

Film „Ci, którzy życzą mi śmierci” ukazał się na nośnikach DVD i Blu-ray nakładem Galapagos Films.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi