Bern i spółka powracają w drugim tomie „Fotostory”

7 grudnia 2012


Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy zapowiedziało na 11 grudnia premierę drugiego tomu obyczajowej serii komiksowej „Fotostory”. „Dokładki nie będzie” to kontynuacja losów bohaterów „Zanim zaczniemy”.

„Fotostory” to opowieść o życiu, o problemach mieszkaniowych, pracy w urzędzie, miłości i kapiącym kranie. Na kartach komiksu przewija się galeria współczesnych dwudziestoparo-, trzydziestolatków. Mamy tu początkującego pisarza Berna, powracającego z Wielkiej Brytanii Mikołaja oraz dwie dziewczyny – Kaśkę i Gośkę. Towarzyszy im polski „Ridż” Forrester, biurowe koleżanki, dawne miłości i nowi koledzy. Zabawny i wzruszający zarazem komiks zapowiadany był jako pierwsza polska telenowela graficzna.

„Autorzy 'Fotostory?’ zgrabnie oddają sytuację społeczną 'pokolenia 1200 brutto’, a więc przedstawicieli roczników 80-tych, wkraczających teraz w dorosłość; którzy wyjeżdżają za granicę, żeby harować, pracują za marne grosze w Polsce, walają się po wynajmowanych mieszkaniach i jak diabła wystrzegają się posiadania dzieci” – pisała w naszej redakcyjnej recenzji pierwszego tomu Emilia Dulczewska-Maszota. „Nie mylmy jednak komiksu z rozgłaszanym przez niektórych politykierów ględzeniem jak to w tej Polsce jest źle. Z omawianych kadrów przebija głównie optymizm i energia, a także romantyzm. Dobrym lekarstwem na bolączki okazuje się wewnętrzna walka, miłość, bliskość drugiej osoby, przyjaźń? i te wszystkie inne, piękne sprawy.”

„Dokładki nie będzie” pojawi się w księgarniach internetowych oraz sklepach specjalistycznych 11 grudnia. Już teraz komiks można zamawiać na stronie wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy. Kliknij tutaj, żeby przeczytać więcej o komiksie oraz zobaczyć przykładowe plansze.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi