Audioteka przybliża kolejne dzieła Stanisława Lema w formie audiobooków

26 marca 2015

audioteka-lemoteka
Jakie dźwięki wydaje inteligentny ocean? Jak usłyszeć planetę? Teraz mogą się tego dowiedzieć słuchacze audiobooków. Serwis Audioteka rozwija projekt Lemoteka, poświęcony Stanisławowi Lemowi, dzięki któremu mamy możliwość poznać dzieła pisarza w wersji audio.

Lemoteka to projekt stworzony z inicjatywy Audioteki w hołdzie twórczości Stanisława Lema. Lemoteka to zbiór powieści pisarza w wersji audio, przygotowany wspólnie z serwisem Lem.pl (który reprezentuje osoby opiekujące się spuścizną po pisarzu). Do projektu wybrano łącznie 16 książek. „Jest to pierwsza tak obszerna kolekcja dzieł Lema w formie audio, obejmująca właściwie wszystkie najważniejsze utwory pisarza” – mówi Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema. „Utwory Lema cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, tylko w ubiegłym roku mieliśmy kilkadziesiąt nowych wydań na całym świecie, od Argentyny aż po Chiny. Obserwujemy jednak rosnącą popularność książek audio i z pewnością dają one szansę poszerzenia kręgu wielbicieli twórczości Lema. Uważam, że audiobooki mogą w dużym stopniu przyczynić się do popularyzacji literatury” – dodaje Wojciech Zemek.

27 marca przypada 9. rocznica śmierci Stanisława Lema. Chcąc upamiętnić wybitnego pisarza i wizjonera, już teraz serwis Audioteka zaprasza na kolejną premierę w Lemotece – audiobook „Fiasko”, czytany przez Andrzeja Hausnera. Poza tym wszystkie pozostałe tytuły wchodzące w skład kolekcji będzie można kupić w tym tygodniu ze zniżką dochodzącą do 40%.

lemoteka-fiasko-niezwyciezony

Do tej pory w ramach Lemoteki ukazały się audiobooki: „Cyberiada” w wykonaniu Macieja Kowalika, „Dzienniki gwiazdowe” w wykonaniu Wojciecha Żołądkowicza, „Eden” w wykonaniu Jacka Rozenka oraz superprodukcja „Niezwyciężony” będąca rozbudowanym, nowoczesnym słuchowiskiem w reżyserii Grzegorza Pawlaka, z udziałem m.in. Krystyny Czubówny, Daniela Olbrychskiego, Eryka Lubosa, czy Arkadiusza Jakubika, z oryginalną muzyką w wykonaniu legendy polskiej alternatywy zespołu Ścianka.

Audioteka pracuje też nad kolejnymi premierami. W kwietniu będzie można wysłuchać audiobooka „Głos Pana”, w interpretacji Dariusza Bereskiego. Kolejne audiobooki będą ukazywać się cyklicznie co miesiąc. Wśród nowych nagrań znajdą się takie tytuły jak np. „Kongres futurologiczny”, „Opowieści o pilocie Pirxie” i „Solaris”. Jedno z tych dzieł zostanie przygotowane w formie kolejnej superprodukcji.

Wywiad z Jackiem Rozenkiem, który czytał dla Lemoteki powieść „Eden”:

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi