30 listopada-6 grudnia 2020 – najciekawsze premiery tygodnia poleca Booklips.pl

6 grudnia 2020

Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych nowości wydawniczych, które ukazały się w księgarniach w dniach od 30 listopada do 6 grudnia.

Hanns Zischler „Kafka idzie do kina” | Opis wydawcy: Franz Kafka kinomanem? W rzeczy samej. Autor „Procesu” był namiętnym bywalcem praskich kin – to od opisu sceny filmowej zaczynają się jego „Dzienniki”. W filmach Kafka szukał przede wszystkim rozrywki. Być może dlatego przez kilka dekad badacze literatury lekceważyli wpływ, jaki na życie i twórczość praskiego pisarza wywierały wczesne dzieła X muzy, mimo że już w latach dwudziestych XX wieku zwracał na to uwagę Max Brod, a nieco później Walter Benjamin i Theodor W. Adorno.

„Kafka idzie do kina” jest pierwszą książką omawiającą związki autora „Procesu” z kinematografią. Książką ciekawą tym bardziej, że napisaną przez aktora i reżysera. Zischler pisze świetnym stylem, z intelektualną elegancją przeprowadza drobiazgowe badania źródłowe, opierając się na pozostawionych przez Kafkę świadectwach autobiograficznych.

Eseista krok po kroku analizuje kinowe fascynacje praskiego twórcy. Dokumentuje filmy, które widział Kafka, sceny, jakie przykuwały jego uwagę, aktorów, którzy zapadli mu w pamięć. Często przywołuje obrazy dziś już zapomniane. Gromadzi zdjęcia, programy kinowe, plakaty reklamowe, artykuły prasowe i recenzje. To opowieść nie tylko o Kafce, ale też o pionierskim okresie sztuki filmowej.

Denis-Pierre Filippi, Silvio Camboni „Niezwykła podróż tom 6” | Opis wydawcy: Wielka Brytania, rok 1927. Naszym przyjaciołom udało się już poznać niektóre sekrety bezludnej wyspy, co przysporzyło im trochę kłopotów. W tajemniczym mieście odkrytym pod ziemią roiło się od nieprzyjemnych i niebezpiecznych robotów-zombie! Ponadto cała wyspa jest w stanie zanurzyć się pod wodę, chroniona przez ogromne pole siłowe umożliwiające jej ukryć się przed resztą świata.

Na Noemie, Emiliena, Terence’a i pozostałych czekają kolejne pytania… Jakie niespodzianki czekają na odkrycie? Co łączy tę wyspę, skrywane przez nią niezgłębione technologie oraz Trzecią Oś? A przede wszystkim: czy kiedyś wyspa pozwoli im odpłynąć?

Georgette Heyer „Zbrodnia wigilijna” | Opis wydawcy: Nadeszła pora… na morderstwo. Święta Bożego Narodzenia w Lexham Manor będą tego roku inne niż zwykle, a nastrój – daleki od świątecznego… Gdy gospodarz tej pokaźnej posiadłości, zasłużenie cieszący się mianem starego sknery, Nathaniel Herriard, zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach, na sześcioro bożonarodzeniowych gości pada podejrzenie o popełnienie zbrodni. Chociaż w tym wypadku kluczowa wydaje się delikatna kwestia dziedziczenia po zamordowanym, prawdziwą zagadkę stanowi pytanie, kto z podejrzanych mógł wejść do zamkniętego na klucz pokoju i dokonać tego potwornego zabójstwa.

Inspektora Hemingwaya ze Scotland Yardu czeka niezwykle trudne zadanie. Każdy spośród gości Lexham Manor coś przed nim ukrywa, każdy wzbudza nieufność… „Zbrodnia wigilijna” autorstwa Georgette Heyer to klasyczna zagadka kryminalna. Doskonała pozycja dla wielbicieli „Zagadki w bieli” J. Jeffersona Farjeona.

Lesley-Ann Jones „Kto zabił Johna Lennona?” | Opis wydawcy: Wieczorem 8 grudnia 1980 roku świat się zatrzymał dla milionów ludzi, kiedy nadeszła wiadomość, że John Lennon, jedna z najbardziej lubianych gwiazd rocka, został z zimną krwią zastrzelony w Nowym Jorku. W swojej fascynującej książce Lesley-Ann Jones, uznana dziennikarka i autorka biografii muzycznych, opowiada o życiu, miłości, przedwczesnej śmierci i muzycznej spuściźnie muzyka.

Jones opisuje wzloty i upadki Lennona zarówno w jego życiu zawodowym, jak i osobistym. Śledzi bieg wydarzeń, który doprowadził Lennona do przeprowadzki do Nowego Jorku, gdzie został zastrzelony przed swoim domem fatalnej zimowej nocy.

Czterdzieści lat po tej tragicznej śmierci autorka kreśli wszechstronny portret jednej z najsłynniejszych legend muzyki, korzystając z nowych, wcześniej nieznanych źródeł i rozmawiając z ludźmi, którzy osobiście znali Lennona.

różni autorzy „30 lat polskiej sceny techno” | Opis wydawcy: Pierwsza antologia sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce. Unikatowa pozycja dokumentująca trzy dekady rozwoju kultury, która w weekendy zapełnia kluby w całym kraju. Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile rave’u, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat panujący w Polsce bywał ponury, w klubach uczono się, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. I żeby nie przesadzać z dragami.

Antologia łączy perspektywę historyczną – daty, miejsca, imiona i biografie – z indywidualnym doświadczeniem zaproszonych na napisania tekstów autorów: DJ-ów, producentów i wielbicieli sceny. Całość okraszona jest niepublikowanymi dotąd fotografiami z prywatnych archiwów. „30 lat polskiej sceny techno” obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej – techno, trance, rave, dubstep, hardtek, house, drum’n’bass i tak dalej. Kompleksowo prezentuje narodziny i rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dzisiaj. Uwzględnia muzykę i clubbing w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi oraz tylko z pozoru mniejszych ośrodkach, jak Płock czy Szczecin, a także imprezy na plażach i w leśnych ostępach.

różni autorzy „Fantastyczne opowieści wigilijne” | Opis wydawcy: Od drogi do Betlejem po drogę ku gwiazdom. Od zaułków warszawskiej Pragi po dziwne obyczaje na odległych planetach. Od cichej nocy po inwazję obcych. Od Świętego Mikołaja po Dziadka Mroza. Od fantasy po cyberpunk i od science fiction po horror.

„Fantastyczne opowieści wigilijne” to antologia świątecznych opowiadań najlepszych zagranicznych i polskich autorów fantastyki. Wśród nich między innymi Orson Scott Card, Joe Haldeman, Connie Willis, Łukasz Orbitowski, Mirosława Sędzikowska i Krzysztof Kochański.

Gosia Kulik „Poczwarki” | Opis wydawcy: Najnowszy komiks Gosi Kulik, autorki głośnego albumu „Ta małpa poszła do nieba”. Nie ufają szkole, rodzicom, sobie nawzajem, ale chcą zaufać… zaświatom. Kolekcjonowanie niewygodnych pytań i mokrych dotknięć, fantazje o chorej matce kolegi, wstyd, nerwice i lekcje katechezy. Bunt przeciw fryzjerom, fanatykom i histerii. A wszystko to dojrzewa jak larwy otulone w cichym, miękkim kokonie. Przyjrzyj się Poczwarkom. Co się z nich wyłoni?

„Poczwarki” to opowieść o dwójce młodych ludzi. Lucjan namiętnie myje ręce i szuka Boga na basenie, Nadieżda jest racjonalistką i masowo zabija motyle. Wszystko wokół się zmienia, a może to oni przechodzą metamorfozę?

różni autorzy „Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci” | Opis wydawcy: Efektowna księga złożona z bogato ilustrowanych, alfabetycznie ułożonych haseł prezentujących przekrojowy obraz dorobku polskiej ilustracji od roku 1918 do dziś. Opisują one obszary tematyczne i motywy pojawiające się na ilustracjach, techniki artystyczne, tendencje stylistyczne, najznamienitszych ilustratorów książek dla dzieci i najbardziej znaczące serie wydawnicze. Teksty opracowane zostały przez jedenaścioro specjalistów zajmujących się teorią i praktycznym wymiarem ilustracji książkowej, grafiką projektową czy książką dla dzieci. Ich różnorodne specjalizacje i obszary zainteresowań nadały książce urozmaicony, kolażowy charakter.

Esencją książki są ilustracje – zgromadzono tu ponad 900 prac autorstwa ponad 200 polskich ilustratorów. Są wśród nich zarówno uznani mistrzowie ilustracji (m.in. Bohdan Butenko, Adam Kilian, Zbigniew Rychlicki, Janusz Stanny, Jan Marcin Szancer, Franciszka Themerson), jak i współcześnie tworzący artyści różnych pokoleń (m.in. Edgar Bąk, Jan Bajtlik, Emilia Dziubak, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Grażka Lange, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak).

Abstrakcja, Butenko pinxit, cykliści, diabły, emocje, fotomontaż, geometria, horror vacui, ilustracje o ilustracji, Janosik, komiks, lokomotywa, mapy, nagość, ogień, „Poczytaj mi, mamo”, rycerze, science-fiction, surrealizm, Themersonowie, uczłowieczanie, wyklejki, yeti i inni, zoo, żołnierze i żołnierzyki – to tylko 25 ze 100 haseł zawartych w tej książce.

Romuald Pawlak „Podarować niebo” | Opis wydawcy: W wyniku błędu nawigacyjnego jeden z ziemskich statków kosmicznych utkwił na nieznanej planecie. Załoga, trzymając się wątłej nadziei, że ktoś ich odnajdzie, staje się coraz bardziej podzielona – część w to nie wierzy, część nadzieję podnosi do rangi filozofii życiowej, a jeden z załogantów prawdopodobnie oszalał.

Dodatkowych napięć przysparza zamieszkująca planetę prymitywna rasa, wobec której załoga, pełniąca wachty w szkieletowej obsadzie, jest równie mocno podzielona, jak wobec siebie. Część chce autochtonom pomagać, część najchętniej by te dziwne istoty wybiła, wreszcie spora grupa jest wobec nich obojętna. Wszystko się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że pomoc innym może oznaczać kłopoty dla ludzi, dla trzymającej ich przy życiu nadziei…

Grant Morrison, Chaz Truog, Tom Grummett „Animal Man. Omnibus” | Opis wydawcy: Pierwsze polskie wydanie wszystkich przygód Animal Mana ze scenariuszami Granta Morrisona. Słynny dziś Szkot na początku swojej amerykańskiej kariery w latach 80. XX wieku całkowicie odmienił wizerunek nieco zapomnianego bohatera DC, którego wymyślili Dave Wood i Carmine Infantino.

Animal Man to pseudonim Buddy’ego Bakera, przykładnego męża i ojca, który w sprzyjających okolicznościach potrafi przejmować moce zwierząt – siłę tygrysa, węch psa, zdolność latania ptaka. Niestety nie może się przebić do pierwszej ligi herosów i pozostaje na utrzymaniu żony. Nie rezygnuje jednak z marzeń, a przy okazji angażuje się w nie do końca legalną walkę o prawa zwierząt. Przed nami pełna humoru i refleksji seria opowieści o człowieku z przedmieścia, który nawet nie wie, jak i dlaczego został obdarzony mocą, a kiedy nagle ją traci, nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić.

Grant Morrison jest autorem między innymi takich komiksów jak „Multiwersum” i seria „Doom Patrol” oraz opowieści o Batmanie i Supermanie. Większa część rysunków w albumie jest dziełem Chaza Truoga („Coyote”, „Doctor Fate”, „Green Lantern”).

Ed Brubaker, Sean Phillips „Pulp” | Opis wydawcy: Miałeś umrzeć młodo i nie wyszło. Co teraz? Dawno, dawno temu Max Winter żył innym życiem i pod innym nazwiskiem. Teraz, w Nowym Jorku lat trzydziestych, utrzymuje się z pisania tandetnych historyjek do pulpowych magazynów. Pisze o człowieku, którym sam niegdyś był, o zapomnianych preriach dzikiego zachodu i rabusiu przemierzającym je z naładowanym rewolwerem. Gdy jego życie zaczyna się rozpadać, naziści maszerują ulicami miasta, a świat staje u progu wojny, Max myśli o powrocie na dawną ścieżkę – wyjętego spod prawa. Tym razem jednak może nie być z niej powrotu…

Nowa nowela graficzna Eda Brubakera i Seana Phillipsa, wielokrotnie nagradzanych autorów serii „Criminal”, „Fatale”, „Velvet”, „The Fade Out – Zaćmienie” oraz „Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny”.

Warren Ellis, John Higgins, Javier Pulido, Phil Jimenez i inni „Hellblazer” | Opis wydawcy: Kolejny tom opowieści o cynicznym „magu z klasy robotniczej” – Johnie Constantinie, tym razem w interpretacji Warrena Ellisa. Kiedy John dowiaduje się, że jego była dziewczyna została brutalnie zamordowana, postanawia odnaleźć sprawcę tego czynu. W czasie poszukiwań, wiodących w niebezpieczne zakątki magicznego świata Londynu, ponownie wykorzystuje swoich przyjaciół i bezwzględnie tępi wrogów, przy okazji wspominając swoje dawne miłości.

„Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Autorem scenariusza do tego tomu jest brytyjski twórca Warren Ellis, znany z takich dzieł, jak „Transmetropolitan”, „Planetary” czy „Authority”, rysunki stworzyli natomiast m.in. John Higgins („Strażnicy”), Timothy Bradstreet („Star Wars”, „Punisher”) i Marcelo Frusin („X-Men Unlimited”, „Loveless”).

Joanna Pypłacz „Genius loci” | Opis wydawcy: W Ostróżce, malowniczej miejscowości w Beskidzie Sądeckim, młoda kobieta wpada do studni. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale czy to, co się wydarzyło, było nim naprawdę? Ewa, kuzynka zmarłej, podczas porządkowania opustoszałej willi, zaczyna odczuwać niepokojącą aurę miejsca, nad którym poza zagadkową śmiercią Oli ciąży widmo geologicznej katastrofy. Spotkanie małej dziewczynki pochodzącej z okolicznej cygańskiej rodziny oraz rozmowy z wiekową sąsiadką, skłaniają kobietę do podjęcia próby rozwiązania tajemnicy. Każdy kolejny trop zdaje się wskazywać na mroczną historię zapisaną w murach miejsca, będącego świadkiem cierpienia jego mieszkańców. Tylko czy to ludzie, czy też samo miejsce są jego sprawcami? I czy tylko ludzie potrafią walczyć ze złem?

Józef Hen „Bokser i śmierć” | Opis wydawcy: Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy. W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają każdego – także nas, czytelników. Czego będziemy oczekiwać od polskiego boksera, kiedy zmierzy się z komendantem obozu koncentracyjnego?

Umberto Eco „Imię róży” | Opis wydawcy: Nowe wyjątkowe wydanie wzbogacone rysunkami autorstwa Umberta Eco! Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet – jak krążą słuchy – postradać zmysły.

Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś „Imię róży” zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.

Frank Miller, Rafael Grampa „Batman: Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko” | Opis wydawcy: Od wydarzeń opisanych w albumie „Batman – Mroczny Rycerz: Rasa Panów” minęły trzy lata. Lara spędziła czas na nauce bycia bardziej ludzką, a Carrie Kelley dorastała do roli Batwoman. Kiedy przerażające zło powraca do Gotham, Lara i Carrie muszą połączyć siły, aby powstrzymać rosnące zagrożenie. Ich tajną bronią będzie młody Jonathan Kent, „złote dziecko” dysponujące niespotykaną dotychczas mocą – mocą, która wkrótce zostanie uwolniona…

„Powrót Mrocznego Rycerza. Złote Dziecko” to triumfalny powrót Franka Millera do świata Mrocznego Rycerza. Dołącza do niego rysownik Rafael Grampá, twórca niezwykłego komiksu „Mesmo Delivery”. Artysta pracował w reklamie i przy produkcji filmowej. Ten niesamowity album jest jego pierwszym komiksem od sześciu lat. Dzięki szczegółowym ilustracjom oraz sprawnemu operowaniu obrazem ta opowieść ze świata Mrocznego Rycerza jest naprawdę wyjątkowa.

Greg Rucka, Matthew Southworth „Stumptown tom 2” | Opis wydawcy: Prywatna detektyw Dex Parios w końcu otworzyła własne biuro. Jej pierwszą oficjalną sprawą staje się odnalezienie maleństwa gwiazdy rocka Mim Brakki – cennej gitary, która zniknęła tuż po koncercie zespołu w Portland. Mim nie chce zgłaszać kradzieży na policję, a Dex potrzebuje zlecenia. Poza tym, jak trudno jest odnalećć zaginiony instrument? Pewnie nietrudno… przynajmniej do chwili, gdy w sprawę angażuje się również również Wydzial Narkotykowy i para niebezpiecznych skinheadów.

Scenarzysta Greg Rucka („Gotham Central”, „Queen & Country”) powraca stylem narracji do klasycznych opowieści z gatunku noir, których bohaterami są nie tylko prywatni detektywi, ale także miasta, w których rozwiązują sprawy. Tym razem osią narracji stają się silna postać kobieca oraz ekscentryczne i ponure ulice Portland w stanie Oregon, często zwanego „Stumptown” (miasto pniaków).

Jacek Hugo-Bader „Szamańska choroba” | Opis wydawcy: Jacek Hugo-Bader, reporter, który od trzydziestu lat opisuje upadek imperium sowieckiego. Bierze się tylko za to, co sobie sam wymyśli i zorganizuje, i zawsze jakoś udaje mu się, żeby jego marzenia nie pozostały marzeniami.

Od trzynastu lat marzył o szamańskim temacie – ale się go bał. Przeczytajcie, a dowiecie się, czego było się bać. To najbardziej niezwykła podróż w jego życiu. A żeby niezwykła była do samego końca, książkę tę wydał zupełnie sam. Nie licząc błogosławieństwa szamanki Ałtany, szamanów Ondara, Kułana i Andrieja Pawłowa.

Chris Niedenthal „Zawód: fotograf. Ciąg dalszy nastąpił” | Opis wydawcy: Nowe, uzupełnione wydanie kultowej książki. Czołg pod kinem Moskwa z „Czasem apokalipsy” to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem. Przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem, który przyjechał tu w 1973 roku. Przez zauroczonego Polską dziennikarza, relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. „Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku” – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni. Dla „Newsweeka”, „Time’a”, „Spiegla” fotografował powstanie Solidarności, pierwszą wizytę Jana Pawła II, stan wojenny i upadek komuny.

To książka o tym, jak pewien dziennikarz z Zachodu wsiąkł w kraj, którego dzieje miał relacjonować. W jego wspomnieniach dawnych i współczesnych wydarzeń jest spora dawka angielskiego sarkazmu i nutka polskiej nostalgii. Jest też złość na dzisiejszą rzeczywistość, ale i zachwyt nad pięknem Polski i wielu Polaków – nie tylko nieodżałowanej pamięci prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem czy Jurkiem Owsiakiem, ale zwyczajnymi ludźmi. Nami.

Bożena Kostuch „Czarodziej z Łysej Góry” | Opis wydawcy: Koniki i kurki na ceramicznych kaflach ręcznie malowanych rożkiem, abstrakcyjnie zdobione talerze, pręgowane patery, pasiaste wazony i inne charakterystyczne naczynia we wzory trochę naiwne, ale urzekające i nie do podrobienia. Ponadto ceramiczne okładziny ścienne w rozpoznawalnych barwach i o niezwykłych fakturach, a nawet całe kominki – to wszystko składa się na fenomen łysogórskiej „Kamionki”, której ojcem jest Bolesław Książek.

Po latach cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem, poszukiwana i kolekcjonowana, na aukcjach osiąga zawrotne ceny. Podobno, by docenić jej urok, trzeba do niej dojrzeć. Ale jak już się ją pokocha, to na całe życie.

Tytułowy czarodziej – Bolesław Książek – jeden z najwybitniejszych polskich ceramików, był już znanym i cenionym artystą, kiedy uwiedziony niespotykaną magią małej miejscowości koło Tarnowa porzucił Kraków i swoje dotychczasowe życie. Łysa Góra stała się jego domem, a tamtejszy zakład ceramiczny – zawodową obsesją. Poświęcał „Kamionce” niemal każdą chwilę, a swojej pracy nie ograniczał jedynie do powierzonych mu obowiązków kierownika artystycznego: zajmował się również sprawami technicznymi, uczył, a czasem można go było spotkać z kubłem farby i pędzlem czy nawet z miotłą. W ciągu niemal 20 lat spędzonych w Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego wykonał ponad 1600 wzorów naczyń użytkowych i dekoracyjnych, rzeźb ceramicznych, płyt okładzinowych oraz ceramiki architektonicznej. W swoje projekty wkładał serce, a jego prace ciągle zachwycają poziomem artystycznym i kunsztem wykonania. Dziś, 26 lat po śmierci mistrza, można je oglądać w najważniejszych polskich muzeach i galeriach na całym świecie.

różne autorki „Harde Baśnie” | Opis wydawcy: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śpiąca Królewna, Brzydkie Kaczątko i inne baśnie w zupełnie nowej odsłonie. Nigdy nieopowiedziane historie w baśniowej estetyce. Posłuchajcie o magii, która ma władzę nad śmiercią, i miłości silniejszej niż czas.

Tylko w świecie hardych baśni klątwę snu pomaga zdjąć hasło do Facebooka, największym wrogiem wróżki są krótkie terminy i nadmiar zleceń, a zasady BHP obowiązują nawet zombie!

Oto druga antologia Hardej Hordy, niezwykłej grupy trzynastu utalentowanych pisarek. Będzie śmiesznie, czasem mrocznie, chwilami nostalgicznie. Przewrotnie i dojmująco współcześnie. Daj się oczarować i przeżyj baśniowe déjà vu. Autorki: Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska.

różni autorzy „Świąteczne tajemnice” | Opis wydawcy: Wybór najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. W tej unikalnej antologii znalazły się rozmaite opowiadania kryminalne pióra zarówno słynnych autorów, jak i mniej znanych pisarzy. Wiktoriańskie opowiadania sąsiadują tu ze współczesnymi utworami, przerażające i trzymające w napięciu historie – z zabawnymi i przytulnymi opowieściami, a klasyczne metody rozwiązywania zagadek kryminalnych – z nowoczesnymi śledztwami policyjnymi. Tak duży wybór sprawi, że każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, a lektura tych opowiadań stworzy niepowtarzalny świąteczny nastrój w każdym domu.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi