banner ad

Zwiastun nowej powieści Stephena Kinga „Przebudzenie”

30 października 2014

przebudzenie-kinga-zwiastun
Wydawnictwo Prószyński i S-ka opublikowało zwiastun nowej powieści Stephena Kinga „Przebudzenie”. Książka ukaże się w Polsce już 13 listopada, dwa dni po premierze światowej.

Przypomnijmy, że „Przebudzenie” (oryginalny tytuł: „Revival”) to mroczna powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia. Bohaterem książki jest Jamie Morton, którego poznajemy w przełomowym dla niego momencie. Ścigany przez demony z przeszłości, od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce ? uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany ? Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, którego przed laty był pastorem w jego rodzinnym miasteczku. Spotkanie po latach będzie miało głębokie konsekwencje dla obu mężczyzn, a ich więź przerodzi się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło. Jamie odkryje, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń?

„Przebudzenie” to współczesna, elektryzująca wersja „Frankensteina”. King twierdzi, że pomysł na powieść chodził mu po głowie już od czasów, kiedy był dzieciakiem. „Wiele inspiracji zaczerpnąłem z 'Frankensteina’ Mary Shelley. Chciałem uczynić tę historię tak ciepłą i serdeczną, jak to tylko możliwe, bo najlepszy sposób, aby przestraszyć ludzi, to sprawić, by zaczęło im zależeć na tych bohaterach” – powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.

Polska premiera „Przebudzenia” zapowiedziana jest na 13 listopada. Autorem projektu okładki książki jest Vincent Chong. Powieść przetłumaczył Tomasz Wilusz.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Przebudzenia” Stephena Kinga:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy