banner ad

Zwiastun filmu „Amok” opartego na prawdziwej historii pisarza-mordercy Krystiana Bali

10 lutego 2017


Do sieci trafił pierwszy zwiastun thrillera „Amok” zrealizowanego na podstawie polskiego procesu poszlakowego, w których skazano polskiego pisarza-mordercę Krystiana Balę. W obsadzie filmu, który trafi do polskich kin 24 marca, znaleźli się m.in. Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat i Zofia Wichłacz.

Nowy film Katarzyny Adamik został oparty na prawdziwej historii debiutującego pisarza Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku powieści zatytułowanej „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony. Sprawa dała początek głośnemu procesowi poszlakowemu, w którym Bala został skazany na 25 lat więzienia. Warto podkreślić, że sam nigdy nie przyznał się do winy. Do dziś uważa, że ukarano niewinnego człowieka.

W 2015 roku producenci podpisali z więźniem kontrakt na realizację filmu inspirowanego jego historią i książką. W rolę Krystiana Bali w filmie wcielił się Mateusz Kościukiewicz. Żonę Bali, Zofię, zagrała Zofia Wichłacz, której występ w „Amoku” wyróżniono w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia. Obok nich, w roli policjanta, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę zobaczymy Łukasza Simlata. Partnerować mu będzie Mirosław Haniszewski, znany z obsypanego nagrodami obrazu „Jestem mordercą” oraz Jan Peszek w roli profesora Bali.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Amok”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, newsy