Zrób zakupy w opolskiej galerii – z paragonem otrzymasz wiersz

15 czerwca 2016

wiersz-do-paragonu-opole
Klientów, którzy w tym tygodniu zrobią zakupy w Galerii Solaris Center w Opolu, czeka literacka niespodzianka. Do każdego paragonu wydawanego w wybranych sklepach dołączany będzie wiersz jednego z czterech młodych poetów. Akcja ma zachęcić mieszkańców do czytania poezji.

„Celem akcji jest promowanie poezji, która najczęściej jest czytana przez wąską grupę odbiorców. Chcieliśmy skontrastować ze sobą na pierwszy rzut oka dwa różne światy ? komercyjny z poetyckim” – tłumaczy Monika Błażejewska z Fundacji Fabryka Inspiracji. Inicjatywa ma przy okazji przypomnieć o pierwszym Festiwalu Książki, który rozpocznie się w Opolu w najbliższy piątek.

Autorów wierszy, którzy znaleźli się na wydrukowanych zakładkach, wyłoniono w konkursie. Jury przewodniczył poeta Kordian Michalak. Wśród laureatów znaleźli się: Patrycja Grund za wiersz „Tutaj” (I miejsce), Rafał Wałęka za wiersz „Ada do radości” (II miejsce, ex aequo), Zuzanna Górka za wiersz „Lubię z Tobą siedzieć na ławce” (II miejsce, ex aequo) i Karolina Krauze (wyróżnienie). Nagrodzone utwory wydrukowane zostały w łącznym nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy (każdy po 2,5 tysiąca).

Co sądzicie o takim sposobie na promowanie poezji?

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy