Zoo nazwało lemura na część bohatera „50 twarzy Greya”

13 grudnia 2012


Nowy lemur w brytyjskim zoo nazywa się Christian Grey, na cześć tytułowego bohatera bestsellerowej powieści E. L. James. Główne zadanie zwierzęcia polega na? rozmnażanie się.

Jak się okazuje „Pięćdziesiąt twarzy Greya” może wpłynąć nie tylko na wzrost populacji ludności, ale również zagrożonych gatunków zwierząt. Czteroletni alaotrański lemur, któremu nadano imię po sadystycznym i obrzydliwie bogatym Christianie Greyu, przybył do ogrodu zoologicznego w Bristolu z Durrell Wildlife Conservation Trust, organizacji, która zarządza programem hodowli lemurów.

Pracownicy zoo wyjaśnili w rozmowie z „Coventry Telegraph”, że pan Grey jest w idealnym wieku do rozmnażania. W zeszłym tygodniu sprowadzono mu już samiczkę z Francji. Zwierzęta najwidoczniej przypadły sobie do gustu, gdyż większość nocy spędzają razem, chociaż przypuszczamy, że obywa się bez pejczy i kajdanek.

Christian Grey jest członkiem jednego z najbardziej zagrożonych gatunków lemura na Madagaskarze. Istnieje zaledwie 5 tysięcy tych zwierząt, a wszyscy żyją w jednym rejonie, co czyni je szczególnie podatne na wyginięcie.

Na zdjęciu załączonym do newsa – lemur zwany Christianem Greyem.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy