Zobrazowali stan upojenia alkoholowego pod postacią Biblioteki Nieświadomości

4 maja 2015

biblioteka-nieswiadomosci-1
Duet artystów Jonny Love i Samuel Jordan stworzyli Bibliotekę Nieświadomości. Choć mieści się w niej ponad 100 tysięcy ręcznie wykonanych miniaturowych tomików, zwojów i innych nośników treści, nie zawierają one żadnych informacji, jedynie puste kartki.

Drobiazgowo wykonana instalacja ma obrazować stan nieświadomości pod postacią biblioteki. Nie bez powodu na jej półkach odnajdziemy buteleczki wypełnione alkoholem. Ten wyjątkowy proces, który zachodzi w naszych umysłach, powstaje często właśnie na skutek nadmiernego spożycia napojów wyskokowych. Gdy jesteśmy w stanie nieświadomości, nasze wspomnienia zdają się znikać i nie potrafimy ich odtworzyć.

biblioteka-nieswiadomosci-2

Do stworzenia Biblioteki Nieświadomości zainspirował artystów groźny wypadek, jakiego doznał ich przyjaciel podczas jazdy rowerem. Po tym zdarzeniu utracił pamięć o wszystkim, co miało miejsce na niedługo przed wypadkiem.

biblioteka-nieswiadomosci-3

„Mózg jest fascynującym organem, którego funkcjonowanie dopiero powoli zaczynamy rozumieć. Jego zdolność do przyjmowania i gromadzenia informacji, a także manipulowania nimi, jest niesamowita. Gdyby twój mózg był biblioteką, jakby wyglądał? Jak dużym byłby księgozbiorem i co by zawierał? Byłby skatalogowany czy chaotyczny?” ? pyta jeden z twórców Biblioteki Nieświadomości, Jonny Love.

biblioteka-nieswiadomosci-4

Instalacja po raz pierwszy zostanie zaprezentowana publicznie w trakcie wystawy Open Studios, która odbędzie się w dniach od 14 do 17 maja w Wimbledon Art Studios w Londynie.

biblioteka-nieswiadomosci-5

biblioteka-nieswiadomosci-6

[am]
fot. LoveJordan

Tematy: ,

Kategoria: newsy