Znamy tytuł, okładkę i szczegóły nowej powieści Sapkowskiego o Wiedźminie

24 października 2013

Wiedźmin. Sezon burz
Wydawnictwo SuperNowa ujawniło tytuł, okładkę i pierwsze szczegóły na temat nowej powieści Andrzeja Sapkowskiego osadzonej w świecie znanym z kart siedmiotomowej sagi o Wiedźminie.

Chociaż przez wiele lat autor zarzekał się, że temat wiedźmiński uważa za zamknięty, ostatecznie przełamał się i na początku 2012 roku w rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk zapowiedział pojawienie się nowej książki. Nie minęły dwa lata i oto jest. Powieść nosi tytuł „Wiedźmin Sezon burz” i zgodnie z materiałami rozesłanymi przez wydawnictwo ma stanowić osobną historię w bestsellerowym cyklu. Nie dowiemy się z niej ani o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.

Oprócz samego Geralta w powieści pojawiają się również inne osoby doskonale znane czytelnikom, jak jego wierny druh ? bard i poeta Jaskier ? oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Według zapowiedzi opowieść ma zaczynać się zgodnie z regułami gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie jeszcze urośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony powieści.

Saga o wiedźminie Geralcie to najpopularniejszy polski cykl fantasy. Do tej pory w samej Polsce sprzedało się ponad milion egzemplarzy. Książki były tłumaczone na kilkanaście języków, w tym angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. Cykl doczekał się również adaptacji komiksowej, filmu pełnometrażowego, serialu telewizyjnego, gry fabularnej, karcianej oraz trzech gier komputerowych. W marcu przyszłego roku ma się również ukazać amerykańska seria komiksowa poświęcona Geraltowi. Trudno więc się dziwić, że Sapkowski, po dość chłodnym przyjęciu powieści „Żmija”, zdecydował się powrócić do sprawdzonego już pomysłu. „Muszę jakoś zarabiać na komorne, dlatego piszę” ? tłumaczył podczas zeszłorocznego spotkania z czytelnikami w Pabianicach. Czy nowa powieść o Wiedźminie dorówna poprzednim tomom cyklu? Przekonamy się już wkrótce. „Wiedźmin Sezon burz” ma ukazać się na rynku w listopadzie 2013 roku.

Poniżej możecie zobaczyć w pełnej okazałości okładkę nowej powieści o Wiedźminie:

Wiedźmin. Sezon burz - okładka

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy