banner ad

Znamy tytuł i fabułę nowej powieści Dana Browna

16 stycznia 2013


„Inferno” (z ang. „Piekło”) to tytuł nowej, zapowiadanej na 14 maja 2013, powieści Dana Browna, której tematyka będzie krążyć wokół jednego z największych i najbardziej zagadkowych dzieł literatury, czyli „Boskiej Komedii” Dantego.

W nowej książce ponownie spotkamy się z głównym bohaterem „Kodu Leonarda Da Vinci”, „Aniołów i Demonów” oraz „Zaginionego Symbolu”, profesorem Robertem Langdonem. Brown bardzo oszczędnie dawkuje prasie informacje o nowej powieści. W rozmowie z „The Today Show” pisarz zdradził, że akcja „Inferna” będzie „usytuowana w Europie, w najbardziej fascynującym miejscu jakie kiedykolwiek widziałem”. Opublikowana przy tej okazji grafika do książki (patrz zdjęcie na dole) przedstawia Katedrę Santa Maria del Fiore we Florencji, gdzie Dante pisał swoje dzieło.

Zgodnie z zapowiedzią, Langdon zmierzy się z mrożącym krew w żyłach przeciwnikiem i genialną zagadką, która wciągnie go w świat sztuki klasycznej, tajemnych korytarzy i futurystycznej nauki. Czerpiąc z mrocznego i epickiego poematu Dantego, Langdon pośpieszy się, aby odnaleźć odpowiedzi i zdecydować, komu zaufać… zanim świat zostanie nieodwracalnie zmieniony.

Do pisania nowej powieści Brown przyznał się już w maju zeszłego roku, ale treść książki była do tej pory nieznana. Poza pracą nad „Infernem”, aktualnie pisarz pomaga w realizacji filmowej adaptacji swojej poprzedniej powieści pt. „Zaginiony symbol”.

Polska premiera „Inferna” zapowiedziana została na październik 2013 roku.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy