banner ad

Znamy datę premiery i tytuł kontynuacji „Ready Player One” Ernesta Cline’a

10 lipca 2020

Po wielu latach Ernest Cline zakończył prace nad kontynuacją swojej przebojowej powieści „Ready Player One” (w Polsce wydanej pod tytułem „Player One”). Światowa premiera książki została zapowiedziana na 24 listopada.

Akcja „Player One” rozgrywała się w niedalekiej przyszłości, w której miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. Ludzie, którzy muszą borykać się z biedą i przeludnieniem, uciekają od ponurej rzeczywistości do wirtualnego uniwersum zwanego OASIS. W tej bardzo realistycznej symulacji mogą robić wszystko, na co mają ochotę, i być tym, kim chcą. Ekscentryczny miliarder, który był współtwórcą OASIS, przed śmiercią cały swój majątek ukrył w wirtualnym świecie. Osoba, która go odnajdzie, zdobędzie nie tylko fortunę, ale też całkowitą kontrolę nad OASIS. Jednym z uczestników w rywalizacji jest główny bohater, Wade.

Debiutancka powieść pisarza spędziła ponad 100 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa” i została uznana za jedną ze 100 najbardziej lubianych książek wszech czasów w plebiscycie „The Great American Read” organizowanym przez amerykańską telewizję PBS. Na podstawie „Ready Player One” powstał film Stevena Spielberga, który zarobił na świecie ponad 580 milionów dolarów. Cline przyznawał, że zainteresowanie słynnego reżysera książką zmotywowało go do pracy nad kontynuacją. Niektóre pomysły na nową książkę omówił nawet ze Spielbergiem, choć wstępny szkic napisał jeszcze przed obejrzeniem filmu, żeby się zbytnio nie inspirować hollywoodzką wizją. W opinii Cline’a istnieje spora szansa, że nowa książka też zostanie zekranizowana, choć nie wiadomo, czy za sterami ponownie zasiądzie Spielberg. Reżyser przyznawał, że był to dla niego jeden z trzech najtrudniejszych filmów, jakie nakręcił.

Zapowiadana na listopad powieść nosi tytuł „Ready Player Two”. Choć w Stanach Zjednoczonych ruszyła już przedsprzedaż książki, żadne informacje na temat fabuły nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo jedynie to, co ujawnił już w jednym z wywiadów sam autor, czyli że druga część nie będzie opowiadać o podobnej rywalizacji, ale pojawią się w niej znane już czytelnikom postacie. Możemy się również spodziewać wielu odniesień do popkultury lat 80., aczkolwiek autor chce skupić się na innych jej aspektach, żeby się nie powielać.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę książki „Ready Player Two”:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy