banner ad

Złodzieje włamali się do księgarni w Londynie. Zostali złapani, bo zasiedzieli się, pijąc w kuchni alkohol

16 lutego 2020


W niedzielę 9 lutego nad ranem dwóch złodziei włamało się do londyńskiej księgarni Gay’s the Word zajmującej się sprzedażą publikacji o tematyce LGBT+. Sprawcy zostali przyłapani przez policję na gorącym uczynku ? znajdowali się w kuchni, gdzie pili prosecco.

Sprzedawca z księgarni, Uli Lenart, powiedział w rozmowie z „The Guardian”, że włamywaczom najprawdopodobniej nie chodziło o książki, lecz o gotówkę. Z uwagi jednak na to, że nie znaleźli jej zbyt wiele ? jedynie niewielką kwotę w pudełku na ladzie, gdzie ludzie wrzucali pieniądze na cele charytatywne ? zaczęli wynosić z piwnicy sprzęt komputerowy.

Być może zdążyliby uciec z łupem, jednak w kuchni na dole znajdował się alkohol, który pozostał po urodzinach jednego z pracowników. Panowie najwyraźniej nie potrafili oprzeć się pokusie i opróżnili butelkę tequili. A kiedy na miejsce przybyła policja wezwana przez jednego z sąsiadów, dwójka sprawców przebywała wciąż w pomieszczeniu, pijąc prosecco. Jak przyznaje pracujący w księgarni Uli Lenart, prawdopodobnie nie było to najrozsądniejszą rzeczą, jaką mogli zrobić.

Jeden z włamywaczy został skazany na sześć miesięcy więzienia, drugi otrzymał wyrok szesnaście tygodni w zawieszeniu na dwanaście miesięcy.

[am]
fot. Google Street View
źródło: The Guardian

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy