banner ad

ZGM w Częstochowie organizuje konkurs literacki dla osób płacących regularnie czynsz

25 lutego 2016

czestochowa-konkurs-literacki
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie wpadł na dość niecodzienny sposób zachęcenia lokatorów do regularnego uiszczania czynszu. Zorganizowano konkurs literacki, w którym mogą brać udział jedynie te osoby, które… w terminie dokonały opłat za mieszkanie.

Organizatorzy konkursu literackiego „Rzetelny lokator” najwyraźniej nie szukają młodych talentów, lecz chcą poszerzyć krąg wzorowych lokatorów. Jak wynika z regulaminu, uczestnictwo w konkursie ma być bowiem formą podziękowania za terminowe regulowanie czynszu. Wszyscy aspirujący pisarze mieszkający w budynkach należących do częstochowskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej niech trzymają w ryzach swe prozatorskie ambicje, gdyż opowiadanie ma mieć długość jedynie około 100 słów i zaczynać się od zwrotu równie mało oryginalnego, co słynne „Była ciemna burzliwa noc”. Mianowicie od słów: „Lubię mieszkać w moim mieście, bo…”

O wyborze najlepszych prac, oprócz urzędników ZGM, mają decydować lokalni dziennikarze i pracownicy wydziału kultury urzędu miasta. Za zajęcie pierwszego miejsca można wygrać laptop. Dwie kolejne osoby nagrodzone zostaną odpowiednio żelazkiem ze stacją parową i robotem kuchennym. Jurorzy mają również zamiar przyznać dziesięć wyróżnień w postaci artykułów gospodarstwa domowego, takich jak grill elektryczny. Co by nie myśleć o inicjatywie częstochowskiej spółki, jedno trzeba przyznać: lepszej stawki za wierszówkę nie dadzą nieznanym nikomu prozaikom chyba w żadnej gazecie na rynku.

[am]
fot. David Ebert
źródło: Polsat, Dziennik Zachodni

Tematy: , ,

Kategoria: newsy