banner ad

Zbudowali sedes w kształcie Żelaznego Tronu dla fana sagi Martina

15 kwietnia 2015

sedes-gra-o-tron-1
Znany z youtube’owej serii „Super Fan Builds” hollywoodzki twórca rekwizytów Tim Barker wraz ze swoimi współpracownikami zbudował dla wielbiciela sagi Martina sedes wzorowany na Żelaznym Tronie, na którym zasiadali królowie Westeros.

Szczęśliwcem, który otrzymał tak niecodzienny prezent, jest John Giovanazzi, zafiksowany na punkcie książek Martina i serialu HBO właściciel baru, w którym serwuje się piwo „Gra o tron”. Sedes został zainstalowany w jego lokalu.

Żelazny Tron wykonano ze sklejki, do której przytwierdzono repliki mieczy z plastiku i pianki. Jedną rękojeść miecza umieszczono w dogodnym miejscu, aby można było na niej zawiesić papier toaletowy.

sedes-gra-o-tron-2

W powieściach Martina Żelazny Tron nie był zbyt wygodnym symbolem sprawowania władzy. Posiadał wiele ostrych krawędzi, o które wielu zasiadających się kaleczyło. Twórca tronu, Aegon I Targaryen, wykonał go tak celowo, ponieważ twierdził, że królowi nie powinno być zbyt wygodnie.

sedes-gra-o-tron-3

W tej jednej kwestii Tim Barker i jego ekipa odstąpili od oryginalnego zamysłu. Z racji tego, że Żelazny Tron stanął w barze, gdzie spożywa się alkohol, uznali za konieczne ograniczyć wszelkie ostrzejsze krawędzie do minimum.

sedes-gra-o-tron-4

Wzorowany na Żelaznym Tronie sedes nie jest pierwszym dokonaniem Barkera, którym powinni zainteresować się fani literatury fantastycznej. W zeszłym roku rekwizytor wykonał kocią kuwetę wzorowaną na hobbiciej norze oraz drapak przypominający twierdzę Barad-dûr z okiem Saurona.

Wprawdzie na tak efektowny sedes nie każdy może sobie pozwolić, to jednak wszyscy ci, którzy chcieliby podczas wypróżniania poczuć się niczym prawdziwi królowie Westeros, mogą skorzystać z tańszego rozwiązania. Jeden ze sprzedawców na Etsy oferuje możliwość zakupu naklejki, którą można ozdobić kafelki za sedesem. Efekt może nie będzie ten sam, ale wydatek nie przekroczy stu kilkudziesięciu złotych.

sedes-gra-o-tron-5

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy