banner ad

Zbudowała z klocków Lego bibliotekę Bestii z filmu „Piękna i Bestia”

26 kwietnia 2018


Biblioteka Bestii z pełnometrażowej animacji Disneya „Piękna i Bestia” to jedna z najpiękniejszych fikcyjnych książnic. Strzeliste schody, ozdobny kominek i jasne regały, a na nich imponujący zbiór książek, które Bella mogła czytać bez końca. Zafascynowana filmowym widokiem Kanadyjka Sarah von Innerebner postanowiła odtworzyć bibliotekę, używając do tego celu klocków Lego. Efekt jest oszałamiający!

„Kiedy byłam mała, moim ulubionym filmem była 'Piękna i Bestia’. Mój dziadek od zawsze zabierał mnie do biblioteki, więc nawet jako dziecko najbardziej lubiłam tę scenę w filmie, gdy Bestia podarowuje Belli bibliotekę. To bardzo krótka scena ? 45 sekund ? ale elegancja, przepych i sama objętość tej fikcyjnej biblioteki pozostały we mnie na zawsze” ? pisze Sarah von Innerebner.

Kiedy firma Lego wypuściła zestaw klocków z postaciami z filmu „Piękna i Bestia”, Sarah postanowiła zbudować miniaturową wersję biblioteki. Niespodziewanie zdobyła za swój projekt nagrodę na konwencie BrickCan Lego w 2017 roku. To zmobilizowało ją, aby zbudować jeszcze większy projekt ? ten, który możecie podziwiać na zdjęciach.

W październiku 2017 roku Sarah zaczęła planowanie i szkicowanie projektu, w grudniu ruszyła z budową. Zaczęła od posągów lwów znajdujących się w alkowie, gdyż one pozwoliły jej nadać odpowiednią skalę reszcie obiektów. Do budowy zostały użyte klocki z przeróżnych kompletów, m.in. z Lego Ninjago i Lego Taj Mahal. Na całą bibliotekę poszło łącznie 25 tysięcy klocków, z czego około 5,5 tysiąca to książki.

Aby biblioteka wyglądała jak najbardziej realistycznie, wszystkie książki w przedniej części obiektu nie są przymocowane, lecz ułożone jak na prawdziwych regałach. Samo układanie klockowych woluminów zajęło Sarah sześć godzin.

Projekt po raz pierwszy został pokazany w kwietniu tego roku. Na załączonych fotografiach możecie podziwiać bibliotekę Bestii wykonaną z klocków Lego.

A tak prezentował się oryginał z filmu animowanego „Piękna i Bestia” z 1991 roku:

Więcej zdjęć biblioteki Bestii z klocków Lego znajdziecie w albumie Sarah na Flickrze.

[am]
fot. Alexandramaija

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy