Zaglądamy do prywatnych bibliotek w luksusowych domach wystawionych na sprzedaż

19 listopada 2013

luksusowe biblioteki - 1
Dom aukcyjny Sotheby?s zamieścił na swoim blogu zdjęcia najbardziej imponujących bibliotek, jakie są częścią luksusowych domów wystawionych na sprzedaż poprzez należącą do holdingu agencję maklerską.

Jak tłumaczą przedstawiciele Sotheby?s, domowa biblioteka to coś więcej niż archiwum książek, gdyż daje nam unikalny wgląd w duszę właściciela. Co o duszach właścicieli luksusowych domów mówią ich biblioteki? Przekonajcie się sami:

Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć bibliotekę znajdującą się w Posiadłości Morgana, którą zbudowano w 1914 roku dla Percy’ego Tredegara Morgana, biznesmena z San Francisco i pierwszego zarządcę Uniwersytetu Stanforda. Budynek uchodzi za jeden z najlepszych przykładów odrodzenia stylu tudorskiego w amerykańskiej architekturze. Biblioteka posiada półki wykonane z mahoniu, wyłożone tkaniną ściany i chowany telewizor zamontowany w ścianie. Cena posiadłości to 27 milionów dolarów.

luksusowe biblioteki - 2 luksusowe biblioteki 2a

Wykończony w 2009 roku dom w Dallas w Teksasie charakteryzują otwarte przestrzenie i nowoczesny styl. Naszą uwagę zwróciła jednak przede wszystkim wspaniała biblioteka (kliknij w zdjęcia, żeby powiększyć). Na półkach wypełniających przytulny pokój od ziemi do sufitu mieści się 5 tysięcy książek. Dom może być wasz już za 9,75 miliona dolarów.

luksusowa biblioteka - 3

Znajdujący się w sercu najbardziej prestiżowej dzielnicy Dusseldorfu elegancki apartament ze zdjęcia powyżej został zaprojektowany przez znanego belgijskiego architekta Sigisberta Engelboscha. Półokrągła wnęka biblioteczna wykonana została z ręcznie szczotkowanego dębu. Cena apartamentu to 4,2 miliona euro (ok. 5,65 mln dol.).

luksusowa biblioteka - 4 luksusowa biblioteka - 4a

Widok na jezioro Michigan, duży salon, kryty basen i niewielka sala kinowa to tylko część zalet posiadłości w Ellison Bay w stanie Wisconsin. Jest również dwupoziomowa, wyłożona drewnem biblioteka z widokiem na otaczające dom lasy (kliknij w zdjęcia, żeby powiększyć). Wszystko to może być wasze już za 8,75 mln dolarów.

luksusowa biblioteka - 5

Na zdjęciu powyżej możecie z kolei zobaczyć bibliotekę na piętrze wchodzącą w skład nieruchomości zbudowanej w 2005 roku w niewielkim miasteczku w pobliżu Nowego Jorku. Oprócz biblioteki dom oferuje również liczne pokoje do czytania, w których możecie pochłaniać ulubioną lekturę. Jeśli oczywiście posiadacie 36 milionów dolarów.

fot. Sotheby’s

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy