Zadie Smith zapowiada pierwszą w swoim dorobku powieść historyczną

13 lipca 2017


Zadie Smith pisze powieść historyczną. Książka nosi tytuł „The Fraud” (z ang. „Oszustwo” lub „Oszust”) i będzie pierwszym dziełem pisarki, którego akcję osadzono w przeszłości. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Powieść „The Fraud” inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, a jej akcja ma się rozgrywać między latami 30. a 70. XIX wieku w północno-zachodnim Londynie, gdy tamtejsze ulice graniczyły z polami, a Shoot-Up Hill w Kilburn nosiło nazwę na cześć pewnego rabusia.

Na książkę przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Autorka podpisała umowę na dwie publikacje. Zgodnie z tym w pierwszej kolejności, w 2019 roku, ma ukazać się jej pierwszy zbiór opowiadań. Dopiero potem będziemy mogli przeczytać „The Fraud”. Umowa została zawarta z tym samym imprintem Hamish Hamilton, który wydał dotychczasowe książki pisarki.

„Jestem zachwycona, że opublikuję moją nową powieść w Hamish Hamilton i że po raz pierwszy zostaną zebrane w książce moje opowiadania. Jestem z tym imprintem – i z wydawcą Simonem Prosserem – odkąd miałam 24 lata. Czuję się szczęśliwa, że wciąż jestem w tak długim i nieprzerwanym związku z tak ważnym i innowacyjnym zakątkiem brytyjskiego rynku wydawniczego” ? napisała w oświadczeniu Zadie Smith.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy