Zachodni twórcy stworzą komiksową antologię ze świata „Ghost in the Shell”

6 marca 2017


„Ghost in the Shell”, bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej znaczących tytułów japońskiego komiksu, wkrótce doczeka się wyjątkowej antologii. Do udziału w projekcie zostaną zaproszeni słynni zachodni artyści komiksowi, którzy pod nadzorem Masamunego Shirowa stworzą nowe historie osadzone w futurystycznej rzeczywistości znanej z kart oryginału.

Podczas konwentu Emerald City Comicon, imprezy branżowej organizowanej w Seattle, zapowiedziano publikację antologii poświęconej kultowej serii Masamunego Shirowa. Album zatytułowany „The Ghost in the Shell: International Neural Network” zostanie opublikowany nakładem oficyny Kodansha, natomiast redaktorami sprawującymi pieczę nad realizacją przedsięwzięcia zostali Alejandro Arbona (współpracujący między innymi z Marvelem) oraz Ben Applegate (działający z ramienia Kodanshy).

W powstanie antologii, której premiera przewidywana jest na wiosnę 2018 roku, zaangażowani zostaną najwięksi zachodni twórcy komiksowi ? niestety, jak dotychczas nie ujawniono żadnych konkretnych nazwisk. Wiemy jedynie, że pieczę nad projektem będzie sprawował Masamune Shirow, autor oryginalnej mangi „Ghost in the Shell”.

Historia Motoko Kusanagi, kobiety-cyborga, która jest dowódczynią tajnej organizacji specjalizującej się w zwalczaniu technologicznych przestępców, po raz pierwszy pojawiła się w kwietniu 1989 roku na łamach japońskiego periodyku „Young Magazine”. Manga poruszała problemy z pogranicza etyki i nauki, choćby kwestię sztucznej inteligencji czy tego, czym jest istota człowieczeństwa.

Na cyberpunkowe uniwersum „Ghost in the Shell” składają się trzy tomy komiksowe (wszystkie doczekały się polskiego wydania nakładem Japonica Polonica Fantastica), filmy i seriale animowane oraz gry wideo. Już wkrótce, bo 31 marca, do polskich kin trafi natomiast aktorska wersja opowieści o major Kusanagi ze Scarlett Johansson w roli głównej. Fabuła hollywoodzkiej produkcji inspirowana będzie pierwszą mangą Masamunego Shirowa. Można się domyślać, że to właśnie ten film stanowił jedną z motywacji do stworzenia nowego komiksu.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy