banner ad

Zabiła chłopaka podczas nagrywania filmu na Youtube. Chcieli udowodnić, że kula nie przebije książki

29 czerwca 2017


20-letnia Monalisa Perez z Minnesoty została aresztowana i oskarżona o zabójstwo drugiego stopnia po tym, jak postrzeliła śmiertelnie swojego chłopaka w trakcie nagrywania filmu na Youtube. Para chciała udowodnić, że kula nie przebije grubej książki.

Jak wynika z zeznań oskarżonej, inicjatorem całego przedsięwzięcia był jej chłopak, 22-letni Pedro Ruiz, który chciał zamieścić na ich współnym vlogu krótki materiał filmowy udowadniający, że gruba książka może chronić niczym prawdziwa kamizelka kuloodporna i kula nie przebije się na wylot. Dziewczyna dała się przekonać do pomysłu, gdy chłopak pokazał jej inną książkę, do której już wcześniej strzelał.

Do zarejestrowania wyczynu para użyła encyklopedii w twardej oprawie oraz pistoletu Desert Eagle kalibru .50. Ruiz trzymał książkę przed klatką piersiową, a Perez strzelała z odległości około 30 centymetrów. Wszystko to działo się na oczach blisko 30 sąsiadów, którzy zebrali się przed domem, aby obejrzeć widowisko.

Wyczyn zakończył się tragicznie. Kula przeszła przez papier i utkwiła w piersi młodego mężczyzny. Przybyły na miejsce śmigłowiec medyczny nie był już w stanie udzielić mu pomocy. Ruiz zmarł na miejscu. Całe zajście zostało zarejestrowane na dwóch kamerach, z których materiał miał posłużyć do zmontowania filmu. Teraz są dowodem w sprawie.

Pedro Ruiz i Monalisa Perez zaczęli w marcu prowadzić kanał na Youtube, który miał pokazywać „prawdziwe życie młodej pary”. Dla zdobycia większej popularności udostępniali wyczyny i wygłupy, które nagrywali przy różnych okazjach. Ostatni zakończył się śmiertelnie. Para miała córkę. Obecnie Monalisa jest w siódmym miesiącu ciąży z drugim ich wspólnym dzieckiem. Za zabójstwo drugiego stopnia (lekkomyślne użycie broni palnej) grozi jej do 10 lat więzienia.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy