banner ad

Wzięli ślub w stylu Harry?ego Pottera

24 maja 2014

harry-potter-slub-01
Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnego ślubu lub przyjęcia weselnego i na ich miejsce woli zorganizować ślub tematyczny, który odzwierciedlałby ich zainteresowania. Taką decyzję podjęli również Joshua Votaw i Meredith Fahey z USA, biorąc ślub nawiązujący do sagi książek o Harrym Potterze.

Jak donosi serwis internetowy „BuzzFeed”, para początkowo chciała wziąć ślub w bibliotece. Kiedy jednak pomysł upadł, zorganizowali uroczystość w ulubionej restauracji w Los Angeles. Nie zapomnieli jednak o motywie literackim. Tematem swego ślubu i przyjęcia weselnego uczynili sagę J. K. Rowling o przygodach młodego czarodzieja z charakterystyczną blizną na czole. Oboje są wielkimi fanami Harry?ego Pottera, uwielbiają czytać sobie nawzajem kolejne tomy na głos, oglądali wielokrotnie wszystkie filmy, a panna młoda ma nawet tatuaż z motywem symbolizującym Insygnia Śmierci (połączony z logiem nawiązującym do jej drugiej ulubionej serii książek, ?Igrzyska śmierci?).

harry-potter-slub-02

Meredith i Joshua spędzili wiele godzin, rozplanowując najdrobniejsze szczegóły związane z uroczystością. W przygotowania włączyła się rodzina i przyjaciele, którzy pomogli wykonać przeróżne akcesoria, m.in. ?Potworną Księgę Potworów?. Sama panna młoda uszyła Zgredka i smoka Norberta, a także wykaligrafowała karty z imionami gości.

harry-potter-slub-03

Przyjęcie weselne pary Amerykanów mogło wzbudzić zazdrość u niejednego fana Harry?ego Pottera. Uroczystość prowadził jeden z menadżerów restauracji ucharakteryzowany na Snape?a. Przyjaciel państwa młodych jest zawodowym pirotechnikiem, toteż zadbał o to, aby Czara Ognia rozbłysła płomieniami, gdy wypowiadali swoje imiona.

harry-potter-slub-04

Bardzo pozytywnie na pomysł gospodarzy zareagowali goście weselni. Co najmniej 60% z nich pojawiło się w charakterystycznych szatach znanych z uniwersum stworzonego przez J. K. Rowling. Wszyscy mogli zaopatrzyć się na miejscu w różdżki i wypróbować zaklęcia, jakich uczyli się młodzi adepci Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

harry-potter-slub-05

Wprawdzie żadne zdjęcia nie oddadzą tego, jak dobrze bawili się goście na przyjęciu weselnym u Joshuy i Meredith, to jednak trudno oderwać od nich wzrok. Zawsze też mogą posłużyć za inspirację, gdybyście szukali pomysłu na zorganizowanie własnego wesela.

harry-potter-slub-06

harry-potter-slub-07

harry-potter-slub-08

harry-potter-slub-09

harry-potter-slub-10

harry-potter-slub-11

harry-potter-slub-12

fot. Candice Benjamin

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy