Wydeptał w śniegu gigantyczny herb Starków z „Gry o tron”

10 marca 2016

herb-starkow-w-sniegu-1
Simon Beck, brytyjski artysta specjalizujący się w tworzeniu gigantycznych rysunków na śniegu, postanowił uczcić zbliżającą się premierę szóstego sezonu serialu „Gra o tron” na podstawie sagi George?a R.R. Martina, wydeptując herb Starków wraz z rodowym zawołaniem „Nadchodzi zima”.

Wykonanie tak ulotnego dzieła wymagało niemałych wysiłków. Beck udał się we francuskie Alpy, gdzie przez 13 godzin zrobił łącznie 64 800 kroków (jakieś 32,5 kilometra), aby stworzyć na śniegu rysunek wielkości 2,5 boisk piłkarskich. Praca przedstawia herb Starków, czyli wilkora na białym polu, i ma być hołdem dla Jona Snowa, który (wszystko na to wskazuje) zginął w piątym sezonie serialu „Gra o tron”.

herb-starkow-w-sniegu-2

Aby rysunek mógł powstać, Beck musiał wpierw zdecydować, gdzie powinien zacząć i skończyć swoją pracę. Następnie zrobił pomiary i precyzyjnie ustalił punkty odniesienia. Sam rysunek powstał już tylko przy pomocy szkicu roboczego i kompasu. Poniżej możecie zobaczyć materiał dokumentujący pracę artysty.

Twórcy „Gry o tron” dokonali rzeczy dotąd niespotykanej na rynku rozrywki i prześcignęli literacki pierwowzór, na bazie którego realizowana jest produkcja stacji HBO. Choć George R.R. Martin wciąż pisze szósty tom sagi „Pieśń lodu i ognia”, odpowiadający mu szósty sezon serialu emitowany będzie od 24 kwietnia (polska premiera zapowiedziana jest dzień później). Poniżej prezentujemy zwiastun nadchodzącego sezonu:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film, newsy