banner ad

Wydawnictwo Prószyński wprowadza dla swoich czytelników rzeczywistość rozszerzoną

5 lutego 2014

proszynski-arplus
Prószyński i S-ka nie ustaje w eksperymentach wydawniczych. Po wprowadzeniu usługi druku na żądanie i rozpoczęciu sprzedaży książek drukowanych dużą czcionką oficyna daje możliwość wszystkim miłośnikom literatury i nowinek technologicznych posmakować tzw. rzeczywistości rozszerzonej.

Wraz z premierą najnowszej powieści Lisy Scottoline pt. „Nie odchodź” na rynku wydawniczym debiutuje aplikacja Prószyński AR+, dzięki której czytelnik może poznać świat literatury od zupełnie nowej, intrygującej strony. Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality, AR) to technologia przeznaczona do wzbogacania wyglądu i treści ? np. książki ? o elementy interaktywne. W przypadku „Nie odchodź”, trzeciej powieści wydanej w ramach klubu Kobiety To Czytają, po skierowaniu kamery telefonu bądź tabletu na okładkę książki na ekranie urządzenia pojawi się dodatkowa treść ? niespodzianka przygotowana przez ambasadorkę klubu, Magdalenę Kumorek.

Aplikacja Prószyński AR+ działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS, wyposażonych w aparat fotograficzny. Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste: wystarczy pobrać darmową aplikację Prószyński AR+ na smartfon lub tablet, a po uruchomieniu jej skierować urządzenie na okładkę książki.

Rzeczywistość rozszerzona to coś, co jest w stanie zaskoczyć niemal wszystkich. Możliwości aplikacji są niemal nieograniczone ? dodatkową treścią może być wideorecenzja książki, wywiad z autorem, animacja, interaktywna postać lub ilustracja w 3D, odnośnik do strony internetowej wydawnictwa czy fanpage?a na Facebooku. „Nie odchodź” Lisy Scottoline jest pierwszą książką na polskim rynku beletrystyki, która oferuje takie możliwości, ale Prószyński już teraz zapowiada, że kolejne publikacje wydawnictwa również zostaną wzbogacone o dodatkowe materiały możliwe do obejrzenia dzięki aplikacji Prószyński AR+.

Poniżej możecie zobaczyć krótki filmik instruktażowy pokazujący, jak działa aplikacja Prószyński AR+:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy