Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność

8 marca 2019


Wojciech Szot poinformował, że założone przez niego w 2013 roku Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność. Dla miłośników narracji obrazkowych to smutna wiadomość, ponieważ przez te kilka lat oficyna urosła do rangi jednego z ważniejszych graczy na rynku komiksowym.

Pod szyldem Wydawnictwa Komiksowego do dnia dzisiejszego ukazało się ponad sto tytułów polskich i zagranicznych twórców i twórczyń. Były to zarówno znane i cenione serie frankofońskie („Wieże Bois-Maury”, „Kot Rabina”, „Comanche” czy „Rani”), ambitne arcydzieła („Stwórca”, „Maus”, „Życie”), graficzne adaptacje literatury („Ja, Nina Szubur”, „Dawni mistrzowie”), gorące debiuty („Jak schudnąć 30 kg?”, „Quiet Little Melody”), a także polskie komiksy sprzed wieku („Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia”, „Warszawa w roku 2025”, „Przygody Bezrobotnego Froncka”).

„Pięć lat potrafi wiele zmienić, czas na nowe wyzwania, nowe cele i zadania” ? pisze Wojciech Szot. W jednym z wpisów opublikowanych na Facebooku szef oficyny podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami. Jednocześnie zapowiada, że w maju ukażą się ostatnie pozycje oznaczone logiem Wydawnictwa Komiksowego: komiks Michała Rzecznika i książka Adama Ruska.

W ramach pożegnania Wydawnictwo Komiksowe dzieli się swymi ostatnimi „produkcjami” w promocyjnych pakietach typu „Rewers” dostępnych w ofercie serwisu ArtRage. Inicjatywa polega na oferowaniu pakietów fizycznych książek przez ograniczony czas na zasadzie: kto szybciej kupuje, ten mniej płaci. Jeśli ich nakład wyczerpie się przed upływem określonego czasu, akcja zakończy się sukcesem i wszyscy w ciągu 2 tygodni otrzymują zakupione produkty. Jeśli jednak czas upłynie zanim uda się sprzedać wystarczającą ilość, akcja zostanie anulowana, a wszyscy, którzy brali w niej udział, otrzymają zwrot pieniędzy.

„W pakiecie Art Rage znajdziecie komiksy doceniane, nagradzane i wielokrotnie bardzo pozytywnie recenzowane. Anna Krztoń pisze o dorastaniu, Daniel Chmielewski o mitach i odmiennych wizjach świata, Tomasz Grządziela opowiada historię w niezwykły sposób, Gosia Kulik oraz duet Garwol/Rzodkiewicz grają z pure-nonsensem, opowiadając całkiem smutne historie. Wisienką na torcie jest nasz wielki hit ? 'Totalnie nie nostalgia’. To ostatnie egzemplarze tej książki. Myślę, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, bo też taki był cel wydawnictwa ? komiksy różnorodne” ? zachęca Wojciech Szot.

Komiksy Wydawnictwa Komiksowego w pakiecie „Rewers” można nabyć, klikając tutaj.

[am]
fot. Artur Maszota/Booklips.pl

Tematy: , ,

Kategoria: newsy