Wydawnictwo Burda Książki zmienia od kwietnia nazwę. Pojawią się też nowe imprinty

25 lutego 2021

Burda Książki zmienia się w Wydawnictwo Słowne, w skrócie – Słowne. Od kwietnia tego roku wszystkie książkowe premiery oficyny będą opatrzone nową nazwą i nowym logo. Jak przekonują przedstawiciele wydawnictwa, zmiana marki jest częścią strategii rozwoju firmy. Ma to umocnić i poszerzyć jej widoczność.

„Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i widząc potencjał biznesu książkowego w Polsce – idziemy dalej” – mówi Alexander Sorg, prezes zarządu spółki Burda Media Polska.

Słowne stawia sobie za cel wzrost sprzedaży dotychczas wydawanych tytułów, nawiązanie współpracy z nowymi autorami i poszerzenie portfolio, które na ten moment liczy sobie ponad 1200 książek. Częścią procesu zmiany marki jest wyodrębnienie trzech nowych imprintów Słownego. „Słowne mroczne” wydawać będzie thrillery i kryminały. „Słowne z uczuciem” to szyld dla wielbicielek powieści obyczajowych i romansowych. „Słowne młode” zajmie się książkami dla dzieci i młodzieży.

Pod marką Słowne nie będzie jednak ukazywać się wyłącznie literatura gatunkowa. Wydawnictwo chce podejmować ważne, czasami kontrowersyjne zagadnienia związane ze współczesnym światem, rozwijając m.in. serie takie jak Czuły Punkt. 10 lutego ukazały się „Chiny bez wzajemności” Grzegorza Kapli, pierwszy tytuł w tej serii. Kontynuowana będzie również dotychczasowa długoletnia współpraca z National Geographic.

Ze zmianą marki wiąże się także zmiana logo. Całą identyfikację wizualną Słownego zaprojektowała Justyna Tarkowska, czyli studio Mile Widziane. Sygnet został skonstruowany na bazie kwadratu i wycinków koła. Łączy on w sobie kształt litery „S” z odniesieniami do drogi, okna i kart księgi. Sygnet pojawia się w towarzystwie logotypu będącego interpretacją brzmienia nazwy Słowne.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy