Wydali ponad 13 tysięcy funtów i poświęcili 18 miesięcy, aby przemienić jadalnię w salę Hogwartu

12 lipca 2016

jadalnia-jak-z-hogwartu-1
Andrew i Charlotte Kyriakou poświęcili osiemnaście miesięcy i wydali ponad 13 tysięcy funtów, aby przemienić jadalnię swego domu w Shrewsbury (Anglia) w mini-replikę Wielkiej Sali Hogwartu.

Na pomysł renowacji jadalni wpadła 31-letnia Charlotte, oczarowana po wycieczce, jaką odbyli całą rodziną do studia Warner Bros. pod Londynem poświęconego Harry?emu Potterowi. „Pomyślałam, dlaczego nie mielibyśmy zrobić tego w naszej jadalni” ? wspomina swoją reakcję po wizycie w Wielkiej Sali Hogwartu. „Mieliśmy jeden pokój do remontu i nie chcieliśmy, że był taki sam, jak pozostała część domu”.

Oczywiście Charlotte nie musiała długo przekonywać męża do pomysłu, gdyż, jak twierdzi, wszyscy członkowie ich domu mają „obsesję na punkcie Harry?ego”, a trójka ich dzieci była wręcz zachwycona.

jadalnia-jak-z-hogwartu-2

Realizacja wymagała niemałych nakładów czasowych i finansowych. Państwo Kyriakou spędzili ponad rok, przeglądając antykwariaty i sklepy w poszukiwaniu rekwizytów. Niektóre z nich pochodziły wprost z planu filmowego, jak np. czarownica w słoiku, którą trzymał w swoim gabinecie profesor Lupin w trzecim filmie o Harrym Potterze. Eksponat kosztował ich 350 funtów. Zainstalowali nawet iPada na ścianie i wgrali do niego krótkie filmiki ze swoimi dziećmi fruwającymi na miotłach (można je wykonać w studiu Warner Bros.), żeby przypominały ruchome zdjęcia ze świata czarodziejów. Główną część prac remontowych wykonał ojciec rodziny, 39-letni Andrew, ale wszyscy, również dzieci, włączyli się w przekształcanie pokoju w Wielką Salę Hogwartu.

jadalnia-jak-z-hogwartu-3

Oprócz zwykłych posiłków w jadalni państwo Kyriakou organizują świąteczne obiady dla rodziny czy imprezy halloweenowe. Zdarza się, że przygotowują wtedy potrawy nawiązujące do świata wymyślonego przez J.K. Rowling, jak na przykład sernik z czekoladowymi żabami i herbem Hogwartu.

Charlotte twierdzi, że sugerowała mężowi, że teraz mogliby pomyśleć o przekształceniu dodatkowej sypialni, ale zdaje sobie sprawę, że nie mogą wynieść się z tego pomieszczenia. Najwyraźniej nie pomyśleli, że funkcję dodatkowej sypialni mogłaby pełnić komórka pod schodami.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się jadalnia przemieniona w Wielką Salę Hogwartu:

Lista najważniejszych wydatków, jakie poniesiono w celu przekształcenia jadalni:

Podłoga: 4000 ?
Kafle stylizowane na kamienne ściany (sprowadzone z Hiszpanii): 3500 ?
Stół i krzesła: 2000 ?
Kominek: 2000 ?
Czarownica w słoiku (rekwizyt z filmu): 350 ?
List (rekwizyt z filmu): 200 ?
Zbroja: 200 ?
iPad: 219 ?
Walizki: 200 ?
Flagi: 60 ?
Herb nad kominkiem: 50 ?
Szaty z Sainsbury?s: 41,97 ?
Tiara przydziału: 26,95 ?
Hedwiga: 25,95 ?
Różdżki: 80,85 ?
Zgredek: 50 ?

RAZEM: 13 004,72 ?.

[am]
fot. Shropshire Star
źródło: Metro, The Sun

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy