Włoska astronautka uczciła w kosmosie Dzień Ręcznika

25 maja 2015

Astronautka-Dzien-Recznika
Samantha Cristoforetti, pierwsza Włoszka przebywająca w przestrzeni kosmicznej uczciła obchodzony dzisiaj na całym świecie Dzień Ręcznika.

Miliony czytelników słynnego cyklu Douglasa Adamsa doskonale wiedzą, że ręcznik to „najbardziej nieprawdopodobnie użyteczna rzecz, jaką może posiadać międzyplanetarny autostopowicz”. W związku z tym 25 maja każdego roku obchodzą Dzień Ręcznika, podczas którego noszą ze sobą przez cały czas ręczniki.

Włoska astronautka jest właśnie w trakcie drugiego półrocznego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która obraca się wokół ziemi z prędkością ponad 27 700 kilometrów na godzinę. Jak przystało na rasową międzygalaktyczną podróżniczkę, uznała za swój obowiązek przyłączyć się do obchodzonego dzisiaj święta. Wisząc głową w dół, Cristoforetti przeczytała przed kamerą fragmenty powieści „Autostopem przez Galaktykę”, po czym zademonstrowała posiadany ręcznik, życząc wszystkim „wesołego Dnia Ręcznika”.

Napisana przez Douglasa Adamsa saga „Autostopem przez galaktykę” to połączenie fantasy i zwariowanego humoru w stylu Monty Pythona i Terry’ego Pratchetta. Książki sprzedały się w milionach egzemplarzy, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, a pierwsza z nich doczekała się ekranizacji z Martinem Freemanem w roli głównej.

?The Hitchhiker?s Guide to the Galaxy has a few things to say on the subject of towels?? #TowelDay #TheAnswerIs42

Posted by Samantha Cristoforetti on 25 maja 2015

Dzień Ręcznika to kolejne literackie wydarzenie, w którym wzięła udział astronautka. Pod koniec kwietnia uczciła 750 rocznicę urodzin Dantego Alighieri, czytając na tle naszej planety pierwszą pieśń „Raju” z „Boskiej komedii”.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy