Właściciel TaniaKsiazka.pl i Wydawnictwa Kobiecego przejął domeny dwóch księgarń internetowych: Ravelo.pl i Lideria.pl

26 maja 2020


Łukasz Kierus, właściciel TaniaKsiazka.pl i Wydawnictwa Kobiecego kupił domeny trzech sklepów internetowych spółki Ravelo ? wśród nich znalazły się dwie księgarnie internetowe Ravelo.pl i Lideria.pl. Na razie nie wiadomo, w jakiej odsłonie obydwa sklepy wrócą z ofertą do klientów.

„Ta transakcja to jeden z elementów realizacji strategii akwizycyjnej, która wspiera wielowymiarowo rozwój naszego biznesu. Biznesu, który osiągnął tempo trzycyfrowego wzrostu rok do roku. W 2019 roku dokonaliśmy zakupu czasopisma 'Czwarty Wymiar’, a kolejna inwestycja pozwoli nam rozwijać sprzedaż naszej grupie oraz zwiększać udział w rynku w poszczególnych kategoriach. Obecnie są to książki, gry, zabawki, FMCG” ? tłumaczy Łukasz Kierus, który oprócz wspomnianych dwóch księgarń nabył również domenę aleMaluch.pl.

Łukasz Kierus

Istniejąca od 1998 roku księgarnia internetowa Lideria.pl zawiesiła swoją działalność w marcu tego roku. Miesiąc później zamknięto Ravelo.pl. Decyzja ta była podyktowana reorganizacją struktury sprzedażowej spółki Ravelo i względami ekonomicznymi.

Dla Ravelo ten krok oznacza przede wszystkim zmianę dotychczasowego profilu i koncentrację na sklepach związanych bezpośrednio z Wydawnictwami Grupy PWN (stąd zmiana nazwy spółki na „ePWN”), a także rozwój usługi One Stop Shop, w ramach której firma prowadzi sklep egmont.pl.

„W najbliższym czasie chcemy skupić się na rozwoju naszych najważniejszych sklepów działających w Grupie PWN, to znaczy pwn.pl, pzwl.pl, ibuk.pl oraz egmont.pl. To właśnie one w ostatnim roku osiągnęły najlepsze wyniki sprzedażowe. Alokowanie zasobów w te kluczowe projekty powinno pozwolić nam na jeszcze dynamiczniejszy rozwój” ? komentuje prezes Ravelo Michał Wachnicki.

Łukasz Kierus na razie nie zdradza szczegółów dotyczących tego, w jakiej formie zakupione księgarnie wrócą z ofertą dla czytelników. Tymczasowo przekierowują one do TaniaKsiazka.pl. „Mamy pewne plany długoterminowe dotyczące tych domen. Przyjdzie jeszcze czas, żeby o tym mówić. W planie krótkoterminowym wykorzystamy ich siłę do budowy skali sprzedaży w innych naszych sklepach” ? powiedział.

[am]
fot. i źródło: TaniaKsiazka.pl

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy