banner ad

William Gibson firmuje swoim nazwiskiem kurtkę

14 listopada 2013

kurtka Gibsona - 1
Ojciec cuberpunku ponownie połączył swoje siły z firmą Buzz Rickson, aby wyprodukować kurtkę firmowaną swoim nazwiskiem.

Gibson jest wielkim fanem wierzchniej odzieży wojskowej. W powieści „Rozpoznanie wzorca” bohaterka Cayce Pollard chodziła w kurtce lotniczej MA-1 marki Buzz Rickson. Chociaż ten model odzienia nigdy nie istniał, firma często otrzymywała zapytania odnośnie produktu od fanów zainteresowanych kupnem, dlatego też postanowiła nawiązać współpracę z pisarzem i pod koniec 2005 roku kurtka znana dotąd jedynie z kart książki trafiła do sprzedaży.

Po latach Buzz Rickson po raz kolejny połączyła siły z Gibsonem, aby wypuścić na rynek nową kurtkę. B-29 zgodnie z zapewnieniami producenta wykonana została z najwyższej jakości rypsu, posiada ocieplany kołnierz i dwie kieszenie. Cena kurtki wynosi 690 dolarów.

Trzeba jednak podkreślić, że kurtki to nie jedyne produkty, jaki mogli w ostatnich latach zakupić miłośnicy prozy Williama Gibsona. W 2008 roku japońska firma Porter wprowadziła do oferty kolekcję teczek sygnowanych nazwiskiem pisarza.

Poniżej możecie zobaczyć, jak kurtka B-29 prezentuje się na modelu:

kurtka Gibsona - 2

kurtka Gibsona - 3

kurtka Gibsona - 4

Tematy: , ,

Kategoria: newsy