banner ad

Wielki transfer w W.A.B. i Wildze. Czytelnicy kupując książki, pomagają polskim autorom i organizacjom społecznym

22 października 2020

Każda książka polskich autorek i autorów kupiona na stronie gwfoksal.pl to 10% na wybraną organizację społeczną i jednocześnie wsparcie dla dotkniętych pandemią twórców. Akcją objęte są fundacje: Daj Herbatę, Dajemy dzieciom siłę, Fundacja DKMS, Miłość nie wyklucza i SEXEDpl. Czytelniczy Transfer dobra potrwa od 22 do 26 października.

Czytaj i pomagaj – zachęcają organizatorzy akcji. Wydawnictwa W.A.B i Wilga zdecydowały się przekazać 10% od ceny każdej sprzedanej na swojej stronie książki polskich autorek i autorów na jedną z pięciu organizacji społecznych. Akcja ma na celu wsparcie potrzebujących oraz zachęcenie czytelników do kupowania książek rodzimych autorów, których nie ominęły skutki kryzysu. Zamknięte księgarnie, trudna sytuacja finansowa w wielu domach oraz brak spotkań autorskich w bibliotekach przełożyła się też na trudniejszą sytuację twórczyń i twórców.

„Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, nie napawa optymizmem, ale równocześnie sprawia, że w ludziach rodzi się naturalna potrzeba działania. Postanowiliśmy zaangażować czytelników i wspólnie wysłać w świat trochę dobra. Ogłaszając wielki Transfer Czytelniczy, chcemy jednocześnie przekazać pieniądze organizacjom, które wykonują wspaniałą pracę i wesprzeć twórców, dotkniętych skutkami pandemii” – podkreśla szef promocji Grupy Wydawniczej Foksal, Maciej Marcisz.

Trudno wymienić dzisiaj sferę, która nie byłaby objęta w jakimś stopniu kryzysem. Wiele osób mimo szczerych chęci czuje bezsilność wiedząc, że nie jest w stanie pomóc wszystkim. Razem na pewno można więcej, dlatego w akcje zaangażowanych zostało aż 5 organizacji społecznych: Fundacja Daj Herbatę działająca na rzecz osób w kryzysie bezdomności, Dajemy Dzieciom Siłę, która oferuje dzieciom dotkniętym przemocą i wykorzystywaniem i ich opiekunom pomoc psychologiczną, psychiatryczną i prawną, Fundacja DKMS mająca na celu znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych oraz szpiku, Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza wspierająca osoby LGBT+ w walce o równouprawnienie i Fundacja SEXEDpl zajmująca się edukacją seksualną i bezpośrednią pomocą w tym zakresie.

Jak to zrobić, by wesprzeć autorów i organizacje?

1. Zamów książki polskich autorek i autorów na gwfoksal.pl.
2. Wybierz organizację, której chcesz pomóc, wpisując odpowiedni kod rabatowy (kody: DajHerbate, DajemyDzieciomSile, DKMS, MiloscNieWyklucza, SEXEDpl).
3. Foksal przekaże 10% wartości złożonego zamówienia na wybrany przez ciebie cel!
4. Pamiętaj, by wspierać polskie autorki i autorów, nie tylko dzisiaj.

Akcją objęte są książki wszystkich wydawnictw wchodzących w skład Grupy Wydawniczej Foksal: W.A.B., Wilga, Buchmann, Uroboros, Lipstick Books i YA!.

Organizacje zaangażowane w akcję:

Fundacja Daj Herbatę zrodziła się z akcji o tej samej nazwie, zainicjowanej przez obecną prezes. Codziennie przy dworcu widziała zziębniętych bezdomnych, nie szukających pieniędzy, lecz czegoś ciepłego. Widziała łzy, gdy z nimi rozmawiała i radość, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę. Fundacja działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności w duchu redukcji szkód i dialogu motywującego. (kod przy zakupach na www.gwfoksal.pl: DajHerbate)

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania seksualnego. Tworzy sieć Centrów Pomocy Dzieciom, w których krzywdzone dzieci otrzymują bezpłatną pomoc. Prowadzi Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, w którym konsultanci odebrali ponad 1,3 mln połączeń od dzieci w kryzysie. Realizuje też kompleksowe działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. (kod przy zakupach na www.gwfoksal.pl: DajemyDzieciomSile)

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych oraz szpiku. Każda wpłata to nadzieja dla pacjentów na znalezienie swojego „bliźniaka genetycznego”. W ciągu 12 lat fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 700 000 potencjalnych dawców szpiku i dała szansę na życie ponad 8000 pacjentów. (kod przy zakupach na www.gwfoksal.pl: DKMS)

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa działająca na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej dla par osób tej samej płci oraz budowania społeczności LGBT+ w Polsce. Jako grupa nieformalna powstała w Warszawie w 2009 roku. (kod przy zakupach na www.gwfoksal.pl: MiloscNieWyklucza)

SEXEDpl to fundacja, która edukuje i udziela bezpośredniej pomocy setkom osób tygodniowo. Przekazuje wiedzę, przełamuje tabu i obala mity. Łączy różne aspekty edukacji seksualnej – od samoakceptacji, po antykoncepcję, STI, świadomą zgodę i bezpieczeństwo w sieci. (kod przy zakupach na www.gwfoksal.pl: SEXEDpl)

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy