banner ad

Wesley Snipes opublikuje thriller nadnaturalny

13 grudnia 2016

wesley-snipes-pisarzem
Wesley Snipes, aktor kina akcji kojarzony głównie z serią „Blade”, myśli o karierze literackiej. W lipcu 2017 roku planuje bowiem opublikować debiutancką powieść. Będzie to thriller nadprzyrodzony o tytule „Talon of God”.

Główną bohaterką powieści jest Lauren Jefferson, młoda lekarka, córka pastora baptystów, która zostaje uwikłana w apokaliptyczną bitwę pomiędzy siłami nieba i piekła. Dojdzie do tego za sprawą tajemniczego Talona Huntera, duchowego wojownika. Aktor tak opisuje założenie fabularne: „Istnieją duchowi wojownicy, którzy zamieszkują naszą planetę, którzy są tutaj po to, aby pomóc równoważyć siły zła. Zawsze poszukują następnego ucznia. A kiedy znajdą tego ucznia – kolejnego spadkobiercę – wtedy mogą przejść do wyższych sfer”. Jak możemy się domyślać, na następnego Świętego Wojownika zostanie wybrana Lauren, która początkowo nie będzie chętna do przyjęcia nowej roli.

Hollywoodzki aktor nie pisze powieści sam. Pomaga mu w tym ghostwriter Ray Norman, który już wcześniej na podobnej zasadzie współpracował przy powstawaniu książek o zdrowiu, żywieniu i duchowej samopomocy. Trudno więc ocenić, ile autorskiej pracy włożył w projekt sam Snipes. Aktor zapowiada, że powieść będzie połączeniem „Adwokata diabła” i „Constantine?a” z niewielkimi elementami „Blade?a”. Autorzy przyznali, że napisali książkę z zamiarem ewentualnej adaptacji. Snipes wyjaśnia, że w centrum wydarzeń celowo umiejscowił silną postać kobiecą, aby wypełnić lukę na rynku, na którym rzadko pojawiają się historie akcji przeznaczone dla kobiet.

[am]
fot. Nicolas Genin

Tematy: ,

Kategoria: newsy