banner ad

Wesele przybranej córki Vonneguta w hołdzie ojcu

7 stycznia 2013


Lilly, adoptowana córka Kurta Vonneguta, wyszła za mąż. Uroczystość odbyła się wprawdzie już cztery miesiące temu, ale dopiero teraz do sieci przedostały się zdjęcia, dzięki którym dowiadujemy się, że motywem przewodnim wesela była twórczość ukochanego ojca.

„Mój tata wywarł największy wpływ na moje życie i po tym jak odszedł, chciałam jakoś uhonorować jego życie” ? tłumaczy na jednym z amerykańskich portali ślubnych córka zmarłego w 2007 roku Vonneguta. „Postanowiłam kupić starą klasyczną maszynę do pisania i przy jej pomocy wypisać każde menu (dla gości) na kartach bibliotecznych, a także użyłam tytułów książek mojego ojca jako numerów stolików. Objechałam Santa Monica i wszystkie pchle targi w Los Angeles, próbując znaleźć pierwsze wydania wszystkich jego książek, aby poustawiać je na stołach.”

Uroczystość odbyła się na podwórzu za domem letniskowym w Hamptons, gdzie Lily spędziła dzieciństwo u boku pisarza oraz jego drugiej żony, fotograf Jill Krementz. „Nie mogłabym być szczęśliwsza!” ? pisała po ceremonii na swoim profilu na Twitterze. „Żałuję, że mój tata nie mógł być tutaj, aby mnie zobaczyć.”

Wybrańcem córki Vonneguta jest Brian Joseph Michalski, fizjoterapeuta, którego poznała po tym, jak skręciła kostkę i udała się do kliniki, w której mężczyzna prowadził zajęcia rekonwalescencyjne. Ostatniego dnia terapii zapytała, czy nie zechciałby się z nią kiedyś spotkać, wymienili się numerami telefonów, po czym nazajutrz Lily poleciała do Nowego Jorku. Nie mogła jednak przestać myśleć o mężczyźnie, dlatego pierwszego smsa po wylądowaniu wysłała właśnie do niego. Trzy dni później Michalski zarezerwował bilet na samolot i poleciał przez cały kraj, aby zobaczyć się z nowo poznaną dziewczyną. „To była najmilsza rzecz i najbardziej romantyczny gest, jaki ktokolwiek kiedykolwiek dla mnie zrobił” ? wyznała Lily kilka miesięcy temu na łamach „The New York Timesa”.

Lily jest najmłodszą córką Kurta Vonneguta. Oprócz trójki własnych dzieci z pierwszego małżeństwa (syn i dwie córki) pisarz adoptował trójkę synów swojej zmarłej siostry oraz ? jako ostatnią w 1982 roku ? Lily. 30-latka prywatnie zajmuje się aktorstwem. Występowała m.in. w scenicznej adaptacji ?Rzeźni numer pięć?. Produkuje również własny serial internetowy pt. „The Most Popular Girls in School” („Najpopularniejsze dziewczyny w szkole”), którego bohaterkami są? lalki Barbie. Lily jest drugą żoną Michalskiego. Zdecydowała się pozostać przy swoim nazwisku.

fot. Jennifer Rau

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy