W USA dzieci czytają bezdomnym kotom w schronisku

17 lutego 2014

dzieci-czytaja-kotom-1
Centrum pomocy zwierzętom Animal Rescue League w hrabstwie Berks w stanie Pensylwania (USA) prowadzi program, z którego korzyści odnoszą zarówno mieszkające w schronisku koty, jak i miejscowe dzieci.

W ramach projektu „Book Buddies” (z ang. „Książkowi Koledzy”) zapraszają wszystkie dzieci do 13 roku życia, aby czytały kotom na głos książki. Dlaczego? Otóż według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Tufts dla kotów miarowy dźwięk głosu jest kojący i wprowadza je w dobre samopoczucie. Z kolei dla dzieci interakcja ze zwierzęciem może uczynić proces uczenia bardziej komfortowym i przyjemnym.

Jak wynika z doniesień zebranych przez Animal Rescue League od momentu rozpoczęcia projektu w ubiegłym roku, wiele chłopców i dziewczynek biorących udział w programie Book Buddies wykazało znaczną poprawę umiejętności czytania. Natomiast koty, które nie mają swoich kochających domostw, zaznały odrobiny uczucia i zainteresowania.

Spotkania dzieci z kotami odbywają się w pokoju adopcyjnym schroniska. Miejscowi rodzice są zachwyceni pomysłem i wracają ze swoimi dziećmi regularnie, aby mogły brać udział w programie. O atmosferze panującej podczas wspólnego czytania kotów z dziećmi możecie się przekonać, oglądając poniższe zdjęcia.

dzieci-czytaja-kotom-2

dzieci-czytaja-kotom-3

dzieci-czytaja-kotom-4

dzieci-czytaja-kotom-5

dzieci-czytaja-kotom-6

dzieci-czytaja-kotom-7

dzieci-czytaja-kotom-8

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy